Կառավարությունում քննարկվել է մսամթերքի արտադրությանն առնչվող խնդիրներ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել մսամթերքի արտադրության ոլորտի զարգացմանը նվիրված խորհրդակցություն, որին մասնակցել են այդ բնագավառում գործունեություն ծավալող ընկերությունների ներկայացուցիչներ ու շահագրգիռ գերատեսչությունների ղեկավարներ: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Խորհրդակցությանը մասնակից տնտեսվարողները վարչապետին են ներկայացրել իրենց առաջիկա ծրագրերը, առկա խնդիրները, ոլորտի զարգացման հեռանկարները:
Վարչապետը հայտնել է կառավարության աջակցությունը ոլորտի զարգացմանը նպաստելու գործում և կարևորել արտադրական ծավալների ավելացման ուղղությամբ նոր ծրագրերի իրականացումը:

О.Абраамян провел совещание по развитию сферы производства мясной продукции
Сегодня в правительстве Армении под председательством премьер-министра Овика Абраамяна состоялось совещание, посвященное развитию сферы производства мясной продукции в Армении. В совещании участвовали представители производящих мясную продукцию компаний и руководители заинтересованных ведомств.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, представители хозяйствующих субъектов представили премьер-министру предстоящие программы, существующие проблемы и перспективы развития сферы.
Премьер-министр сообщил о готовности правительства Армении содействовать развитию сферы и отметил важность реализации новых программ в направлении увеличения объемов производства.