Կառավարությունում քննարկվել է մսամթերքի արտադրությանն առնչվող խնդիրներ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել մսամթերքի արտադրության ոլորտի զարգացմանը նվիրված խորհրդակցություն, որին մասնակցել են այդ բնագավառում գործունեություն ծավալող ընկերությունների ներկայացուցիչներ ու շահագրգիռ գերատեսչությունների ղեկավարներ: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Խորհրդակցությանը մասնակից տնտեսվարողները վարչապետին են ներկայացրել իրենց առաջիկա ծրագրերը, առկա խնդիրները, ոլորտի զարգացման հեռանկարները:
Վարչապետը հայտնել է կառավարության աջակցությունը ոլորտի զարգացմանը նպաստելու գործում և կարևորել արտադրական ծավալների ավելացման ուղղությամբ նոր ծրագրերի իրականացումը:

Prime Minister Hovik Abrahamyan held today a consultation to discuss the development of meat production in Armenia. The consultation participants included representatives of meat companies and heads of interested departments, according to the press office of the government.
The representatives of companies informed the prime minister about their further programs, the existing problems, and development prospects of the sphere.
The prime minister said the Armenian government is prepared to assist with meat production development. He stressed the importance of new programs aimed at increasing the production volumes.