Կառավարությունում քննարկվել են ՏՀՏ ոլորտի զարգացմանն ուղղված հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել տեղեկատվական հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացմանը նվիրված խորհրդակցություն:  Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից;
Վարչապետը նշել է, որ ՏՀՏ բնագավառը մեր երկրում ունի զարգացման մեծ ներուժ և այն գտնվում է ՀՀ կառավարության ուշադրության կենտրոնում: Գործադիրի ղեկավարն ընդգծել է, որ կառավարությունը պատրաստ է աջակցել ոլորտի հետագա առաջընթացին, բարձրակարգ կադրերի պատրաստմանը և նոր ծրագրերի իրականացմանը:
Այդ համատեքստում խորհրդակցության մասնակիցները քննարկել են մի շարք հարցեր: Մասնավորապես, նախատեսվում է հանրակրթական մասնագիտացված դպրոցներում ավագ դասարանների աշակերտներին դասավանդել ծրագրավորման, միկրոէլեկտրոնիկայի, կապի և հեռահաղորդակցության դասընթացներ, վերազինել դպրոցների լաբորատորիաները բարձրակարգ սարքավորումներով, վերապատրաստել ուսուցիչներին և այլն: Ըստ ծրագրի նախաձեռնողների, դա կնպաստի բարձրակարգ մասնագետների պատրաստմանը և ՏՀՏ բնագավառը որակյալ կադրերով համալրելուն:
Այդ նպատակով մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչները պատրաստակամություն են հայտնլ իրականացնել կապիտալ ներդրումներ:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan held a consultation on the development of the Information and Communication Technology sector, according to the government press office.
The ICT sector of Armenia has great potential and is at the center of the government’s attention, the prime minister said noting that the government is prepared to assist with the sector’s further development, training of qualified personnel, and the implementation of new programs.
The participants discussed a range of issues. In particular, it is planned to teach programming, microelectronics, and information and communication in senior schools, equip school labs with modern equipment, retrain teachers, etc. so as to provide the ICT sector with qualified personnel.
Private sector representatives expressed a willingness to make capital investment towards this end. Hovik Abrahamyan welcomed the program’s realization.