Ոստիկանության աշխատակիցները բռնվել են կաշառք ստանալու պահին
Նոյոմբերի 6-ին մի քաղաքացի է դիմել ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչություն և հայտնել, որ փաստացի հաշվառման նպատակով բնակության հանգամանքը հաստատող տեղեկություն անձնագրային բաժանմունք ներկայացնելու համար ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի համայնքային ոստիկանության բաժանմունքի ավագ տեսուչ Ա. Հարությունյանն, օրեր առաջ, իրենից պահանջել է 600 ԱՄՆ դոլար կաշառք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Սակարկելուց հետո թիվը նվազել է 50 դոլարով: Նոյեմբերի 5-ին քաղաքացին Հարությունյանին արդեն տվել է 200 դոլար և 50 հազար դրամ, ինչից հետո պայմանավորվել են մնացած 200 դոլարը հանձնել նոյեմբերի 7-ին:
Ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում, նոյեմբերի 7-ին, ժամը 14.10-ին, ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում, 80 հազար դրամ կաշառք վերցնելու պահին բռնվել են համայնքային ոստիկանության ավագ տեսուչ, ոստիկանության մայոր Ա. Հարությունյանը և նույն բաժանմունքի ավագ տեսուչ, ոստիկանության փոխգնդապետ Հ. Խաչատրյանը:
Երկուսի ծառայողական լիազորությունները ժամանակավորապես կասեցվել են: Նախապատրաստված նյութերն ուղարկվել են հատուկ քննչական ծառայություն:

Сотрудники полиции задержаны за взяточничество
6 ноября гражданин обратился в Управление внутренней безопасности полиции и заявил, что старший инспектор районного отделения Маштоцского отдела А. Арутюнян потребовал от него взятку в размере 600 долларов США за представление в паспортный отдел данных, подтверждающих факт его проживания. По итогам торгов цену удалось снизить на $50.
Пресс-служба полиции Армении сообщает, что 5 ноября гражданин отдал Арутюняну 200 долларов и 50 тыс. драмов, после чего была достигнута договоренность о передаче остальных 200 долларов 7 ноября.
В результате предпринятых сотрудниками Управления внутренней безопасности полиции Армении 7 ноября, в 14.10 в Маштоцском отделе полиции в момент получения взятки в размере 80 тыс.драмов были задержаны старший инспектор районной полиции А. Арутюнян и старший инспектор того же отделения, подполковник полиции Хачатрян.