«ԱրմենՏելի» նախկին տեխնիկական տնօրենը ձերբակալվել է Բելառուսում
«ԱրմենՏել» ընկերության նախկին տեխնիկական տնօրեն Վլադիմիր Սաչկովին արտահանձնելու վերաբերյալ հարցում է արվել Բելառուսի Հանրապետության իրավապահներին: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Քրիստինե Մելքոնյանը:
Ք. Մելքոնյանը նշեց, որ դեռևս կան գործընթացներ, որոնք պետք է իրականացվեն և եթե չլինեն արտահանձնումը բացառող հանգամանքներ, Վ. Սաչկովին կարտանաձնեն Հայաստանի իշխանություններին:
Հ.Գ. Նախնական հրապարակման մեջ տեղի է ունեցել թյուրիմացություն: «ԱրմենՏել» ընկերության նախկին տեխնիկական տնօրեն Վլադիմիր Սաչկովի անվան փոխարեն նշվել է «ԱրմենՏելի» նախկին գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի անունը: Aysor.am-ը հայցում է ընթերցողների ներողամտությունը կատարված սխալմունքի համար:

Бывший технический директор «АрменТел» может быть экстрадирован в Армению
«Армения направила запрос правоохранителям Белоруссии об экстрадиции находящегося в розыске бывшего технического директора телекоммуникационной компании «АрменТел» Владимира Сачкова в Армению», - заявила корреспонденту Aysor.am советник генерального прокурора Армении Кристине Мелконян.
Она отметила, что еще должны быть завершены некоторые процессы и если не возникнет никаких препятствий, то В.Сачков будет передан властям Армении.
P. S. В предыдущей публикации имеет место досадное недоразумение. Вместо бывшего технического директора компании «АрменТел» Владимира Сачкова отмечается имя экс-генерального директора компании Игоря Климко. Редакция Aysor.am приносит свои извинения перед читателями за допущенную неточность.