Խոցված ուղղաթիռի անձնակազմի հարցով դիմել են Կարմիր Խաչ
Նոյեմբերի 13-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը դիմել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի առաքելությանը՝ նոյեմբերի 12-ին ուսումնավարժական թռիչքի ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից խոցված անզեն ուղղաթիռի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Հանձնաժողովի դիմումում նշվում է, որ ադրբեջանական կողմը հրետակոծության տակ է պահում ուղղաթիռի ընկնելու վայրը, թույլ չտալով հստակեցնել ուղղաթիռի անձնակազմի երեք անդամների՝ Սերգեյ Սահակյանի, Սարգիս Նազարյանի և Ազատ Սահակյանի ճակատագիրը։
ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը խնդրել է ԿԽՄԿ օժանդակել ուղղաթիռի անձնակազմի գտնվելու վայրի ճշգրտման և նրանց վերադարձման հարցում։

The State Commission on POWs, Hostages and Missing Persons of the Nagorno Karabakh Republic applied to the International Committee of the Red Cross (ICRC) Mission in Nagorno Karabakh over the helicopter shot down by the Azerbaijani armed forces during a training flight yesterday.
The State Commission’s statement says that the helicopter crash site remains under fire of the Azerbaijani side so there is no opportunity to establish the fate of the crew – Sergey Sahakyan, Sargis Nazaryan and Azat Sahakyan.
The State Commission on POWs, Hostages and Missing Persons asked ICRC to clarify the whereabouts of the helicopter crew and return them.