Խոցված ուղղաթիռի անձնակազմի հարցով դիմել են Կարմիր Խաչ
Նոյեմբերի 13-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը դիմել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի առաքելությանը՝ նոյեմբերի 12-ին ուսումնավարժական թռիչքի ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից խոցված անզեն ուղղաթիռի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Հանձնաժողովի դիմումում նշվում է, որ ադրբեջանական կողմը հրետակոծության տակ է պահում ուղղաթիռի ընկնելու վայրը, թույլ չտալով հստակեցնել ուղղաթիռի անձնակազմի երեք անդամների՝ Սերգեյ Սահակյանի, Սարգիս Նազարյանի և Ազատ Սահակյանի ճակատագիրը։
ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը խնդրել է ԿԽՄԿ օժանդակել ուղղաթիռի անձնակազմի գտնվելու վայրի ճշգրտման և նրանց վերադարձման հարցում։

Госкомиссия НКР обратилась в Красный крест
Государственная комиссия Нагорно-Карабахской Республики по вопросам военнопленных, заложников и без вести пропавших обратилась в миссию Международного Комитета Красного Креста в Нагорном Карабахе в связи со сбитым вчера ВС Азербайджана вертолетом, который осуществлял учебно-тренировочный полет.
В обращении Госкомиссии отмечается, что азербайджанская сторона держит под обстрелом место падения вертолета, не давая возможность выяснить судьбу троих членов экипажа - Сергея Саакяна, Саркиса Назаряна и Азата Саакяна.
Государственная комиссия по вопросам военнопленных, заложников и без вести пропавших попросила содействие МККК в вопросе уточнения местонахождения членов экипажа вертолета и их возвращения.