«Ղ. Տելեկոմի» աշխատակիցը ձերբակալվել է` շուրջ 751մլն. դրամի հափշտակության կասկածանքով
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում, ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչությունից ստացված նյութերի հիման վրա, 2014թ. նոյեմբերի 24-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ «Ղ. Տելեկոմ» ՓԲ ընկերության վաճառքի և բաժանորդների սպասարկման վարչության բաժանորդների սպասարկման և բողոքարկման բաժնի Սյունիքի մարզի սպասարկման կենտրոնների պատասխանատու Աշոտ Կույումջյանի կողմից շուրջ 751 մլն դրամի հափշտակություն կատարելու դեպքի առթիվ:  Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Քննության տվյալներով` Ա.Կույումջյանի կողմից 2010-2014թթ.ընթացքում յուրացման եղանակով հափշտակվել է իր վստահությանը հանձնված առանձնապես խոշոր չափերի՝ 751.000.016 դրամ ընդհանուր արժողությամբ լիցքավորման քարտ:
Նկարագրված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով Աշոտ Կույումջյանը 2014թ. նոյեմբերի 24-ին ձերբակալվել է:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է:

Сотрудник «К-Телеком» задержан за хищение в особо крупных размерах
В Главном управлении по особо важным делам Следственного комитета Армении на основе материалов, полученных из Главного управления по борьбе с организованной преступностью, 24 ноября 2014 года возбуждено уголовное дело по факту хищения сотрудником ЗАО «К-Телеком», ответственным за сервисные центры по Сюникской области Ашотом Куюмджяном порядка 751 млн. драмов.
Как сообщили в пресс-службе СК Армении, по данным следствия, А.Куюмджян в период с 2010 по 2014 гг. путем присвоения и злоупотребления доверием совершил хищение карт пополнения счетов на сумму в 751.000.016 драмов.
24 ноября по подозрению в совершении преступления А.Куюмджян был задержан. Предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по п.1 ч.3 ст.179 УК Армении, продолжается.