«Beeline»-ը և Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը վերանորոգեցին Շենիկ համայնքի մանկապարտեզը
«Beeline»-ը և Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը (COAF) պաշտոնապես ամփոփել են «Աջակցություն Արմավիրի մարզի Շենիկ համայնքի մանկապարտեզին» ծրագիրը։ Ծրագրի շրջանակում բարեկարգման աշխատանքներ իրականացվեցին Շենիկ համայնքի մանկապարտեզում, մասնավորապես կահավորվեցին և անկողնային պարագաներով համալրվեցին  հանգստի սենյակները, ինչպես նաև բացվեց նոր խաղահրապարակ  մանկապատեզ հաճախող երեխաների համար։ Այս մասին հայտնում են ընկերության լրատվական բաժնից:
«Հանդիսանալով հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր՝ «Beeline»–ը ոչ միայն անում է հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի իր կողմից մատուցված ծառայությունները դառնան հասանելի և մատչելի յուրաքանչյուրի համար, այլ տարբեր մարզերում իրականացնում է բարեգործական ծրագրեր՝ իր անմիջական մասնակցությունն ունենալով տվյալ շրջանում առկա սոցիալական, կրթական և բնապահպանական խնդիրների լուծման գործում։ Այս ծրագիրը ևս մեկ անգամ վկայում է այն մասին, որ երեխաները մեր ուշադրության կենտրոնում են, իսկ այսօր մեզ հաջողվեց Շենիկ համայնքի երեխաների կյանքը դարձնել ավելի լավը և պարգևել նրանց անհոգ ու գունեղ մանկություն»,– նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
COAF-ի գործադիր տնօրեն Անուշ Եդիգարյանը, ծրագրի հաջող իրականացման առնչությամբ նշել է. «Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի համագործակցությունը «Beeline»-ի  հետ արդեն լավ ավանդույթ է դարձել և թույլ տվել աջակցության ձեռք մեկնել հարյուրավոր մանուկների: Շենիկի մանկապարտեզի պայմանների բարելավումը և´ ուղղակիորեն, և´ անուղղակիորեն նպաստում է համայնքային զարգացման մեր գաղափարախոսությանը. երեխաների համար բարեկեցիկ ապագայի ստեղծմանը, սոցիալ-տնտեսական միջավայրի ակտիվացմանը, զարգացման նոր հնարավորությունների ընձեռնմանը: Լիահույս ենք, որ բարելավված մանկապարտեզ կհաճախեն ավելի մեծ թվով երեխաներ, ինչը կնպաստի նաև, որ իրենց մայրիկները՝ գյուղաբնակ շատ կանայք, աշխատելու հնարավորություն ունենան և իրենց լուման ներդնեն համայնքի ու երկրի զարգացմանը»:
Նշենք, որ Շենիկ համայնքի մանկապարտեզը հիմնադրվել է ավելի քան 30 տարի առաջ։ Բավարար ֆինանսական միջոցների բացակայության պատճառով, մանկապարտեզի գույքն ամբողջությամբ մաշվել էր, իսկ ննջասենյակներում մահճակալների և անկողնային պարագաների բացակայության պատճառով, երեխաների համար անհնարին էր դարձել ցերեկային հանգստի կազմակերպումը: Ավելին, մանկապարտեզի ոչ լիարժեք կահավորումը խոչընդոտ էր հանդիսանում նաև նախակրթարանի՝ իր հնարավորություններից ավելի թերբեռնված աշխատելու համար: Խաղահրապարակի բացակայության պատճառով երեխաները զրկված էին բակային խաղեր կազմակերպելու և ապահով վայրում ֆիզիկական ակտիվություն ցուցաբերելու հնարավորությունից:
«Beeline»-ը և Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը վերջին մի քանի տարիների ընթացքում արդեն իսկ իրականացրել են կրթական և սոցիալ-տնտեսական մի շարք ծրագրեր՝ ուղղված համայնքների հավասարաչափ զարգացմանը։

Beeline и Фонд дети Армении отремонтировали детсад в общине Шеник
Beeline и Фонд дети Армении (COAF) официально обобщили результаты проекта «Поддержка детского сада общины Шеник Армавирской области». Как сообщает пресс-служба компании, в рамках проекта в детском саду общины Шеник были проведены ремонтные работы, комнаты отдыха были обставлены мебелью и обеспечены постельными принадлежностями, а во дворе детсада открылась новая игровая площадка.
«Являясь лидирующим телекоммуникационным оператором, Beeline не только делает все возможное, чтобы предоставляемые им услуги были досягаемы и доступны для каждого, но и реализует благотворительные проекты. Этим мы принимаем непосредственное участие в решении существующих социальных, образовательных и экологических проблем. Сегодняшний проект еще раз доказывает, что дети находятся в центре нашего внимания и что нам удалось сделать жизнь самого молодого поколения общины Шеник еще лучше», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В связи с успешной реализацией проекта, Исполнительный директор Фонда детей Армении Ануш Едигарян отметила: «Сотрудничество Фонда детей Армении и Beeline уже стало доброй традицией, позволившей протянуть руку помощи сотням детей в нашей стране. Благоустройство детского сада общины Шеник способствует развитию регионального развития, созданию лучшего будущего для детей, активации социально-экономической среды и разработке новых возможностей развития. Мы надеемся, что благоустроенные детсады будут посещать больше детей, а это позволит их матерям работать и вносить свой вклад в развитие общины и страны».
Детский сад общины Шеник был основан более 30 лет назад. С тех пор мебель полностью износилась, а отсутствие кроватей и постельных принадлежностей делало невозможным организацию тихого часа. В подготовительных классах детсада не было надлежащей мебели, а отсутствие игровой площадки лишило детей безопасного места для дворовых и физической игр. Отметим, что за последние несколько лет сотрудничества Beeline и Фонда детей Армении уже реализовали многочисленные образовательные и социально-экономические проекты, направленные на равномерное развитие регионов.