Բագրատյան. ԵՏՄ անդամակցության դեպքում Հայաստանը պարտվելու է
ԵՏՄ անդամակցության դեպքում մենք մեր արտաքին քաղաքականությունն այսուհետ ինքնուրույն չենք վարելու: Այսօր ԱԺ-ում  ԵՏՄ անդամակցության փաստաթղթի քննարկման ժամանակ հայտարարեց ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը:
«Չի կարելի այս հարցը խորոհրդարանում քննարկել»,- հայտարարեց նա` նշելով, որ տնտեսագիտական տեսանկյունից դիտարկելով` միությունը դա փոխանակություն է, հետևաբար առանց ինչ-որ բանի միությունի չի ստեղծվում:
«Մենք արդեն Առևտրի Համաշարհային Կազմակերպության (ԱՀԿ) անդամ ենք: ԵՏՄ-ին անդամգրվելը դեզինտեգրացիա է, որը հակասում է Հայաստանի շահերին: Մենք էրոզիայի ենք ենթարկում այդ կազմակերպությունը: Ռուսական կայասրությունն ու Խորհրդային միությունը պատահական չեն ստեղծվել: Հայաստանին միշտ դեսերտ բերելու պատիվն է եղել, բայց այս անգամ չի ստացվի, առանց Ուկրաինայի չի կարող Միություն ստեծղվել»,- ասաց ՀԱԿ պատգամավորը:
Նա նկատեց, որ հայտնի չէ, թե այդ միությունում ով ինչ է առնելու կամ ով ինչ է վաճառելու: Ըստ Բագրատյանի` ԵՏՄ անդամակցության դեպքում Հայաստանը պարտվելու է:

After joining the Eurasian Economic Union (EEU), Armenia will lose the opportunity to implement a foreign policy, the deputy of ‘Armenian National Congress’ (HAK) faction Hrant Bagratyan said today.
According to him, the union is an exchange from an economic point of view, therefore the union is not created for no special reason.
“We are a member of the World Trade Organization. Membership in the Eurasian Economic Union is disintegration that contradicts Armenia’s interests. We are eroding that organization. It is no accident that the Russian Empire and the Soviet Union were established. Armenia always had the honor to serve a dessert, but this time nothing will come out of it. A union cannot be set up without Ukraine,” the HAK faction deputy said.
It is not clear who will sell and buy in that union and what will be sold and bought, Bagratyan said. In his words, Armenia will suffer a defeat in case of becoming a member of the EEU.