Արամ Մանուկյանի նկատմամբ բռնություն կիրառելու գործը տեղափոխվել է Երևանի քննչական վարչություն
ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի հանձնարարությամբ՝ ԱԺ պատգամավոր Արամ Մանուկյանի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքով հարուցված գործը ՔԿ Արաբկիրի քննչական բաժնից տեղափոխվել է Երևանի քննչական վարչություն: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը։
«Քրեական գործի շրջանակներում ոստիկանության համապատասխան  ստորաբաժանումների հետ իրականացվում են համատեղ աշխատանքներ, ձեռնարկվում են ակտիվ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, քննչական գործողություններ»,- ասաց Ս. Տռուզյանը։
Հիշեցնենք` դեկտեմբերի 11-ի երեկոյան, իր տան շքամուտքի մոտ հարձակման էր ենթարկվել Ազգային ժողովի «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը` ստանալով մարմնական վնասվածքներ:
Հանձնարարություններ են տրվել օպերատիվ-հետախուզական ստորաբաժանումներին ակտիվ միջոցառումներ ձեռնարկել՝ բռնություն իրականացրած անձի ինքնությունը պարզելու և քննությանը ներկայացնելու համար։
Դեպքի վայրի զննությամբ պարզվել է, որ տարածքում առկա է տեսանկարահանող սարք, որի տեսագրությունն ուղարկվել է փորձաքննության։

The criminal case over violence committed against parliamentary deputy Aram Manukyan has been transferred from the Arabkir district investigation unit of Armenia’s Investigative Committee (IC) to the Yerevan city investigation unit of IC,  on the instructions of IC Chairman Aghvan Hovsepyan, Aysor.am was informed by Sona Truzyan, advisor to chairman.
“Joint work with respective police units, as well as active operational search and investigative actions are underway,” she said.
On the evening of December 11, Armenian parliamentary deputy, member of Armenian National Congress (HAK) opposition faction Aram Manukyan was assaulted and beaten up outside his house. His son Aren Manukyan told Aysor.am that the deputy was hospitalized with brain concussion and traumas.
The Investigative Committee opened a criminal case. Investigative units were instructed to establish the identity of the person who committed violence.