Բակո Սահակյանի շնորհավորանքը՝ ԱԱԾ աշխատողի օրվա կապակցությամբ
Նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է ԼՂՀ ԿԱ ազգային անվտանգության ծառայություն և մասնակցել Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ  երկրի նախագահը շնորհավորել է ծառայության անձնակազմին մասնագիտական տոնի առթիվ և զինվորական կոչում շնորհել ու արժեքավոր նվերներ հանձնել համակարգի մի խումբ աշխատակիցների:
Բակո Սահակյանն իր խոսքում կարևորել է գերատեսչության դերը մեր երկրի ու ժողովրդի անվտանգության պաշտպանության գործում՝ հավելելով, որ պետությունը կշարունակի ուշադրության կենտրոնում պահել համակարգի առջև ծառացած խնդիրների լուծումը:
Բացի այդ՝ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողի օրվա առթիվ:
«Ազգային անվտանգության ծառայության հարգելի աշխատակիցներ և վետերաններ,
Արցախի իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Ձեր ծառայությունը չափազանց կարևոր է մեր պետության ու ժողովրդի անվտանգության ապահովման տեսանկյունից: Սա բարդ ու դժվարին աշխատանք  է, որի հաջող ու արդյունավետ իրականացման համար անհրաժեշտ է քաղաքացիական պարտքի ու պատասխանատվության բարձր զգացում, մասնագիտական պատրաստվածություն, հայրենասիրություն ու անձնվիրություն:
Վստահ եմ, որ այսուհետ էլ համակարգի աշխատակիցները կանեն հնարավորն իրենց պարտականությունները պատշաճ մակարդակով իրականացնելու համար: Պետությունն էլ իր հերթին կշարունակի ուշադրության կենտրոնում պահել ձեր աշխատանքային և սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման հետ կապված հարցերը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողի օրվա առթիվ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, երջանկություն ու ամենայն բարիք ձեզ և ձեր ընտանիքներին»:

Бако Саакян поздравил сотрудников Службы национальной безопасности
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил сегодня Службу национальной безопасности при Правительстве НКР и принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню работника органов нацбезопасности. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, президент поздравил личный состав Службы с профессиональным праздником, присвоил воинское звание и вручил ценные подарки группе работников системы.
В своем слове Бако Саакян отметил важную роль ведомства в деле защиты страны и народа, добавив, что государство будет и впредь уделять внимание решению задач, стоящих перед системой.
Отмечается, что глава Арцаха также направил поздравительное послание по случаю Дня работника органов национальной безопасности.
В послании Б. Саакяна говорится:
«Уважаемые сотрудники и ветераны Службы национальной безопасности!
От имени властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником!
Ваша служба крайне важна с точки зрения обеспечения безопасности нашего государства и народа. Это сложная и трудная работа, для успешного и эффективного осуществления которой необходимо высокое чувство гражданского долга и ответственности, профессиональная подготовка, патриотизм и преданность.
Уверен, что сотрудники системы и впредь будут делать все возможное для выполнения своих обязанностей на должном уровне. Государство в свою очередь продолжит уделять внимание вопросам, связанным с улучшением ваших рабочих и социально-бытовых условий.
Вновь поздравляю вас с Днем работника органов национальной безопасности и желаю мира, крепкого здоровья, счастья и всех благ вам и вашим семьям».