Մսամթերքն էժանացել է, հացամթերքը` թանկացել
Մսամթերքի շուկայում գնանկում է արձանագրվել, իսկ հացամթերքի շուկայում գնաճ: Այս մասին  լրագրողներին հայտնեց  Ազգային վիճակագրական ծառայության գների վիճակագրության և միջազգային համադրումների բաժնի պետ Գուրգեն Մարտիրոսյանը:
Հացամթերքի և կաթնամթերքի շուկայում., նրա խոսքով, տեղի է ունեցել գնաճ. Հացամթերքի գնաճը կազմել է 0. 5 տոկոս, կաթնամթերքի գնաճը՝ 2.3 տոկոս:
Նա նաև նշեց, որ  հոկտեմբեր ամսվա համեմատ 1.3 տոկոս գնաճ է արձանագրվել, իսկ վերջին երեք ամիսների գնաճը կազմել է 2.7տոկոս:
Գ. Մարտիրոսյանը շեշտեց, որ Հայաստանում ամեն տարվա դեկտեմբերին գնաճ է արձանագրվում, սակայն դեկտեմբերի ամփոփ տվյալները  դեռևս չկան:

Meat prices have declined, but prices of bread products increased, the head of Price Statistics Unit of Armenia’s National Statistical Service Gurgen Martirosyan told reporters today.
According to him, a price growth was registered in the bread market (0.5%) and the dairy market (2.3%).
There was 1.3% inflation compared to October, while inflation in the last three months made 2.7%, G. Martirosyan said noting that a price growth is recorded in Armenia every December, even though data for December 2014 has not yet been received by the Statistical Service.