Թ. Մանասերյան. Տեղի ունեցավ ոչ թե դրամի արժեզրկում, այլ՝ դոլարի արժևորում
ԵՄ-ի հետ քննարկումներն արդյունավետ են: Խորը և համապարփակ ազատ առևտրի գոտու վերաբերյալ ու տնտեսությանն առնչվող հարցեր ենք քննարկում` հնարավորինս պահպանելով նախկինում ձեռք բերված համաձայնությունները: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարի առաջին տեղակալ Գարեգին Մելքոնյանը:
Շարունակելով խոսքը՝ նա ասաց, որ կոփոխվեն միայն այն կետերը, որոնք ենթակա են ուղղման ԵՏՄ-ին անդամակցելու արդյունքում:
Ասուլիսին մասնակից Գործատուների միության նախագահ Գագիկ Մակարյանն էլ, անդրադառնալով  դրամ-դոլար փոխարժեքի տատանումներին՝ ասաց, որ դոլարի արժևորման ժամանակ  համապատասխան ինստիտուտները չկարողացան ճիշտ ու արագ արձագանքել, ինչը, ըստ նրա, տնտեսագիտական մտքի պակասից է գալիս:
Իսկ «Այլընտրանք» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Թաթուլ Մանասերյանն էլ իր հերթին ասաց, որ Հայաստանի տնտեսությունում տեղի ունեցող վայրիվերումները պետք է դիտարկել համաշխարհային տնտեսությունան զարգացումների համատեքստում:

Татул Манасерян: Произошла не девальвация драма, а ревальвация доллара
«Переговоры с Евросоюзом эффективны. Обсуждаем вопросы касательно глубокой и всеобъемлющей зоны свободной торговли и экономики, максимально сохраняя достигнутые ранее договоренности», - заявил сегодня на пресс-конференции первый заместитель министра экономики Армении Гарегин Мелконян.
Он отметил, что будут изменены только те пункты, которые противоречат членству Армении в Евразийском экономическом союзе (ЕАЭС).
Другой участник пресс-конференции председатель Союза работодателей Армении Гагик Макарян, касаясь колебаний курса драм/доллар, заявил, что во время ревальвации доллара соответствующие институты не смогли правильно и оперативно отреагировать, что, по его словам, связано с недостаточным уровнем экономического мышления.
О том, что происходящие в экономике Армении процессы необходимо рассматривать в контексте процессов в мировой экономике, заявил и экономист, глава аналитического центра «Альтернатива» Татул Манасерян.