«Քլաբ 12»-ը փակվել է հարկային օրենսդրության պահանջները չկատարելու պատճառով
«Քլաբ 12»-ը փակվել է հարկային օրենսդրության պահանջները չկատարելու պատճառով: Այս մասին «Հայկական Ժամանակի»  գրավոր հարցման պատասխան, տեղեկացրել են ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նախարարությունից թերթին հայտնել են, որ «Զանզիբար» ՍՊԸ-ում, որը հենց «Քլաբ 12»-ը գործարկող ընկերություն է, նախարարության օպերատիվ հետախուզության վարչությունը ստուգումների արդյունքում դեկտեմբերի 12-ին արձանագրել է 19 վարձու աշխատող, որոնք ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ձևակերպված չեն եղել: Արդյուքնում՝ ընկերությանը համապատասխան ակտով վճարման է առաջադրվել 11 միլիոն 400 հազար դրամ եկամտային հարկի գումար:
«Հայկական Ժամանակը» դեկտեմբերի 17-ի համարում գրել է, որ Աբովյան 1 հասցում գործող «Քլաբ 12»-ը հարկային խնդիրների պատճառով փակվել է:

Club 12 in Yerevan was closed due to non-fulfilment of tax law requirements, the press service of Armenian Finance Ministry said in response to a written inquiry of ‘Haykakan Zhamanak’ daily.
Finance Ministry said that it was found during a December 12 check conducted by the ministry at Zanzibar Company that operates Club 12 that 12 employees were not registered in the order envisaged by the Armenian law. A report was compiled, under which the company must pay income taxes of a total of 400,000 drams.
‘Haykakan Zhamanak’ wrote earlier that Club 12 at 1 Abovian Street in Yerevan was closed because of tax problems.