Գյումրիում դաժան սպանության գործի քննությունը շարունակվում է
Գյումրի քաղաքում հունվարի 12-ին ՀՀ վեց քաղաքացիների սպանության, մանկահասակ երեխային մարմնական վնասվածքներ պատճառելու առթիվ հարուցված քրեական գործի քննությունը շարունակվում է: Այս մասին հայտնում են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը՝ ՀՀ օրենսդրությամբ իրեն վերապահված լիազորությունների շրջանակներում, շարունակում է հսկողություն իրականացնել նախաքննության օրինականության նկատմամբ:
Միաժամանակ, ՀՀ գլխավոր դատախազությունը, ՀՀ օրենսդրությանը և միջազգային պայմանագրերին համապատասխան, միջոցներ է ձեռնարկում հանցագործության համար  քրեական պատասխանատվության անխուսափելիության ապահովման ուղղությամբ:

Prosecutor office takes steps to ensure inevitability of criminal responsibility
In line with legislation and international agreements, the Office of Armenian Prosecutor General is taking steps to ensure inevitability of criminal responsibility for the committed crime.
The agency continues to control the legality of the preliminary investigation, according to the press service o  Prosecutor General’s Office.
Six members of a family, including a two-year-old child, were killed in Gyumri on January 12. Soldier of the Russian 102nd military base Valery Permyakov is suspected of the killings. He was detained and confessed to the crime.