Փոխոստիկանապետ. Կա վարկած, որ Պերմյակովը միայնակ չի գործել
Գյումրիում ընտանիքի սպանդի օրը ռուսական ռազմաբազայից ևս 6 զինծառայողի փախուստի մասին լուրը իրական չէ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հունան Պողոսյանը:
Նրա խոսքով, սակայն, նախաքննությունը դիտարկում է այն հնարավոր վարկածը, որ Վ. Պերմյակովը միայնակ չի գործել, սակայն բոլոր վարկածները ուսումնասիրվում են, որից հետո կհերքվեն կամ կհաստատվեն:
Նա ասաց, որ հայ և ռուս իրավապահները համատեղ աշխատում են և նախաքննությունից հետո ամեն ինչ պարզ կլինի:
Հ. Պողոսյանը Պերմյակովին տեսել է դեմ առ դեմ, սակայն «նպատակահարմար» չի գտել հարցեր տալ:
«Գլուխը կախ՝ հիմարացած վիճակում էր: Պերմյակովը խղճուկ վիժվածք է, տականք, ոչնչություն»,- ասաց Հ. Պողոսյանը:

Investigators examine scenario that Permyakov did not act alone
The investigators are examining the scenario that Russian serviceman Valery Permyakov charged with killing seven members of a family in the city of Gyumri did not act alone, First Deputy Chief of the Armenian police Hunan Poghosyan said at a press conference today.
“All the scenarios are being examined,” he said.
In his words, Armenian and Russian investigators are working jointly and everything will become clear after the preliminary investigation is completed.
H. Poghosyan refuted rumors that on the day of the murder another six servicemen of the Russian military base left their units without permission.