2015-ին զբոսաշրջային ոլորտում սպասվում է 10 տոկոսից ավելի աճ
2015 թ.-ին զբոսաշրջության ոլորտում ակնկալում ենք 10 տոկոսից ավելի աճ: Այսօր այս մասին կառավարությունում ասաց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանը՝ հավելելով, որ  2015 թ.-ին զբոսաշրջային ծառայությունների զարգացման, դիվերսիֆիկացման համար ներդրվելու է 188 մլն դրամ:
«Ծրագիրն այս տարի առավել հատկանշական է, քանի որ Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված մեծածավալ միջոցառումներ են տեղի ունենալու»,- ասաց նախարարը և նշեց, որ զբոսաշրջային ընկերությունները և հյուրանոցային տնտեսություններն առավել ուշադիր պետք է լինեն այս հարցում:
2014 թվականին Հայաստանում արձանագրվել է զբոսաշրջության ոլորտի 11,3 տոկոսի աճ, զբոսաշրջիկների թիվը գերազանցել է 1 միլիոն 200 հազարը:

Over 10 percent growth is expected in the country’s tourism sector this year, Armenian Minister of Economy Karen Chshmaritian told the cabinet meeting on Thursday.
The Minister presented the program of support services to the tourism sector for 2015. 188 million drams will be allocated to the program.
In his words, the measures aimed at the development of the sector will target diversification of tourism services.
The Minister noted that 11.3 percent growth was registered in Armenia’s tourism sector last year. To compare, he added, Georgia registered only 7 percent growth in the same period.