Զինծառայող Տիգրան Սիմոնյանի մահվան գործով ձերբակալվել է ավագ լեյտենանտ
Մարտական հերթապահության ժամանակ զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Տիգրան Սիմոնյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով ձերբակալվել է նույն զորամասի զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Տարոն Գեդեոնյանը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական բաժնից:
Վերջինս կասկածվում է մարտական դիրքում մարտական հերթապահություն կրելու կանոնները խախտելու մեջ, ինչն առաջացրել է ծանր հետևանքներ։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 10.02.2015թ.՝ ժամը 19:55-ի սահմաններում, N զորամասի մարտական դիրքում մարտական հերթապահություն կրելու կանոնները խախտելու հետևանքով՝ արձակված կրակոցների արդյունքում հրազենային վնասվածքներ է ստացել նույն զորամասի զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Տիգրան Սամվելի Սիմոնյանը և մահացել:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 3-րդ մասով /մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու կանոնները խախտելը՝ որն առաջացրել է ծանր հետևանքներ/ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով՝ դատարանի՝ օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

По делу о гибели военнослужащего АО НКР Тиграна Симоняна есть задержанный
По уголовному делу о гибели на боевом посту военнослужащего Армии обороны НКР, старшего лейтенанта Тиграна Симоняна задержан военнослужащий этой же воинской части, старший лейтенант Тарон Гедеонян. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Согласно источнику, Тарон Гедеонян задержан по подозрению в нарушении правил несения боевого дежурства или боевой службы, повлекшем тяжкие последствия.
Как сообщалось ранее, 10 февраля, около 19:55, на боевом посту N-ской воинской части военнослужащий, лейтенант Тигран Симонян погиб от огнестрельного ранения, полученного в результате выстрелов, произведенных вследствие нарушения правил несения боевого дежурства.
В Главном военном следственном управлении СК Армении по факту гибели на боевом посту военнослужащего Тиграна Симоняна возбуждено уголовное дело по ч.3 ст. 365 УК РА (Нарушение правил несения боевого дежурства или боевой службы, повлекшее тяжкие последствия).