Կենտրոնական բանկը բացարձակ չի աշխատում. Հրանտ Բագրատյան
«ԿԲ բանկերի կապիտալը 5 մլրդ-ից դարձրել է  30 մլդ: Սա հիմնավորված չէ»,- ԱԺ հայտարարությունների ժամին ասաց ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը:
Հ. Բագրատյանն ասաց, որ չի կարող չանդրադառնալ մի կարևորագույն խնդրի ու շարունակեց. «Բանկային կապիտալն ունի մեծ նշանակություն բանկերի համար: Անցել է այն դարը, երբ մեծ գումար են ֆիքսում: Աշխարհում 6 երկիր կա, որ բարձր կապիտալ է ներկայացնում, այն էլ հատուկ նպատակով: Սա ոչ թե սխալ է, այլ՝ ձեռառնոցի»,- հայտարարեց պատգամավորը՝ ընդգծելով, որ ԿԲ բացարձակ չի աշխատում:
«Սկզբում մեզ ասում էին կոնսոլիդացիա, հիմա՝ չկա: Հիմա էլ սահմանափակում են, թույլ չեն տալիս փոքր բանկեր բացել: Բա ո՞նց եք պատրաստվում սատարել փոքր բիզնեսին, որ սահմանափակում եք բանկերին»,- հայտարարեց պատգամավորը:

Грант Багратян: Центробанк Армении совершенно не работает
«Центробанк Армении решил повысить минимальный размер общего капитала коммерческих банков до 30 млрд. драмов вместо прежних 5 млрд. драмов. Это необоснованное решение», - заявил сегодня в парламенте Армении депутат от фракции «Армянский национальный конгресс» Грант Багратян.
По словам Багратяна, размер капитала банка имеет исключительно важное значение для функционирования банков. «В современных условиях крупный капитал сосредоточен в шести странах мира, причем с особой целью. Это не ошибка, а просто издевательство», - заявил депутат, подчеркнув, что Центральный банк Армении совершенно не работает.
«Вначале нам говорили о консолидации, сегодня ее нет. А сейчас ограничивают, не позволяют открывать малые банки. Так как же вы собираетесь поддерживать малый бизнес, ограничивая банки», - заявил Грант Багратян.