Գյումրեցի պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանը ևս կլքի ԲՀԿ-ն. «Ժամանակ»
Շուտով ԲՀԿ-ից դուրս գալու մասին հայտարարությամբ հանդես կգա նաև ԱԺ գյուղատնտեսության և բնապահպանության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մարտուն Գրիգորյանը: Վերջինս ԲՀԿ-ականներին հայտնել է, որ այդ մասին կհայտարարի մարտի 10-ին հրավիրված ԲՀԿ համագումարում: Այս մասին գրել է «Ժամանակը»:
«Մարտուն Գրիգորյանը իր մտադրությունը բացատրել է վերջին մի քանի օրերին տեղի ունեցած իրադարձություններով, որոնց արդյունքում, ըստ Գրիգորյանի, ԲՀԿ-ն լրիվ հեղինակազրկվել է, հատկապես Գյումրիում: Նա նաև հայտարարել է, որ մտադիր է 2016թ. մասնակցել Գյումրիի քաղաքապետի ընտրություններին, և քանի որ գործող քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը ԲՀԿ-ական է, կարծում է, որ երկու ԲՀԿ-անների մրցակցությունն այնքան էլ նպատակահարմար չէ»,-հավելել է թերթը:

The chairman of the parliament’s standing committee on agricultural and environmental affairs Martun Grigoryan will soon file an application for his withdrawal from Prosperous Armenia (BHK) faction. ‘Zhamanak’ writes that he will announce his decision at the BHK Party’s congress on March 10.
The Armenian parliamentary deputy said that he plans to run for mayor of Gyumri in 2016, while BHK lost its prestige in the city as a result of the recent events. Besides, the current mayor of Gyumri Samvel Balasanyan is also a member of Prosperous Armenia Party, and running of two members of the same party in an election is inexpedient.