Գյումրեցի պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանը ևս կլքի ԲՀԿ-ն. «Ժամանակ»
Շուտով ԲՀԿ-ից դուրս գալու մասին հայտարարությամբ հանդես կգա նաև ԱԺ գյուղատնտեսության և բնապահպանության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մարտուն Գրիգորյանը: Վերջինս ԲՀԿ-ականներին հայտնել է, որ այդ մասին կհայտարարի մարտի 10-ին հրավիրված ԲՀԿ համագումարում: Այս մասին գրել է «Ժամանակը»:
«Մարտուն Գրիգորյանը իր մտադրությունը բացատրել է վերջին մի քանի օրերին տեղի ունեցած իրադարձություններով, որոնց արդյունքում, ըստ Գրիգորյանի, ԲՀԿ-ն լրիվ հեղինակազրկվել է, հատկապես Գյումրիում: Նա նաև հայտարարել է, որ մտադիր է 2016թ. մասնակցել Գյումրիի քաղաքապետի ընտրություններին, և քանի որ գործող քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը ԲՀԿ-ական է, կարծում է, որ երկու ԲՀԿ-անների մրցակցությունն այնքան էլ նպատակահարմար չէ»,-հավելել է թերթը:

«Жаманак»: Мартун Григорян выйдет из фракции «Процветающая Армения»
Председатель постоянной парламентской комиссии по вопросам сельского хозяйства и охраны Мартун Григорян природы в скором времени выступит с заявлением о выходе из фракции «Процветающая Армения». Как пишет газета «Жаманак», о своем решении он объявит на съезде партии 10 марта.
По словам парламентария, в 2016 году он намерен принять участие в выборах мэра Гюмри, а в результате последних событий «Процветающая Армения» утратила авторитет в городе. Кроме того, действующий мэр Самвел Баласанян является членом партии «Процветающая Армения», а участие в выборах двух представителей одной партии нецелесообразно.