Հարուցվել է քրեական գործ՝ պայմանագրային զինծառայող Ա. Աֆյանի անհետ կորելու դեպքի առթիվ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ պայմանագրային զինծառայող Արթուր Աֆյանի անհետ կորելու դեպքի առթիվ։
Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից։
Գյումրի քաղաքի բնակչուհի Ալվարդ Մկրտչյանը 2015 թվականի փետրվարի 21-ին գրավոր հաղորդում է տվել, որ ամուսինը՝ 1989թ. ծնված Արթուր Աֆյանը, տնից դուրս է եկել և չի վերադարձել։ Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում նյութերի նախապատրաստման ընթացքում հնարավոր չի եղել հայտնաբերել Ա.Աֆյանին։
Նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։ Քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական, օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ Ա.Աֆյանին հայտնաբերելու ուղղությամբ։

По факту пропажи военнослужащего-контрактника А.Афяна возбуждено уголовное дело
В Следственном комитете Армении возбуждено уголовное дело по факту пропажи военнослужащего-контрактника Пограничного управления ФСБ России в Армении Артура Афяна.
Как сообщили в пресс-службе СК Армении, уголовное дело возбуждено по признакам ч.1 ст.104 Уголовного кодекса РА (убийство). В рамках уголовного дела предпринимаются необходимые следственные, оперативно-розыскные мероприятия для обнаружения А.Афяна.
Ранее жительница Гюмри Алвард Мкртчян обратилась в правоохранительные органы с сообщением о пропаже супруга, 26-летнего Артура Афяна, который 21 февраля, около 02:00, вышел из дома и больше не вернулся.
Сообщение о пропаже военнослужащего появилось в местных СМИ 23 февраля. Согласно сведениям, до пропажи военнослужащий сказал жене, что у него «большие долги».