Հայաստանի էներգետիկ ոլորտը կարևոր է ԱՄՆ կառավարության համար
ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը հյուրընկալել է ՀՀ-ում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Ռիչարդ Միլսին: Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարությունից տեղեկացնում են, որ նախարարը շնորհավորել է դեսպան Միլսին պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ ու բեղմնավոր աշխատանք:
Երվանդ Զախարյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ կառավարությանը Հայաստանի էներգետիկ ոլորտին, մասնավորապես՝ Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի անվտանգության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված ծրագրերին շարունակական  աջակցություն ցուցաբերելու համար:
Հանդիպման մասնակիցները գոհունակություն են հայտնել էներգետիկ բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցության արդյունքներից ու ընթացքից: Դեսպան Ռիչարդ Միլսի խնդրանքով նախարար Երվանդ Զախարյանը ներկայացրել է էներգետիկ ոլորտի ներկա վիճակն ու զարգացման հեռանկարները: Ռիչարդ Միլսը նշել է, որ Հայաստանի էներգետիկ ոլորտը կարևորագույն ոլորտ է ԱՄՆ կառավարության համար: Նա հույս է հայտնել, որ առաջիկայում ևս էներգետիկ բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցությունը կշարունակվի նույնքան արդյունավետ:

Europe ready to finance energy efficiency in Armenia
The European Investment Bank is ready to finance energy efficiency in Armenia. This was stated by representatives of the bank at a meeting with Minister of Urban Development of Armenia Armen Gularyan.
Representatives of the bank said that they are going to discuss the continuation of energy-saving programs in the country. The bank is ready to provide Armenia with long-term loans with low interest rates for programs aimed at improving energy efficiency.
After analyzing the volume of programs for Armenia, the amount of possible investment will be discussed. Thanking for the meeting, the deputy minister said that proposals from the European Investment Bank will be discussed with the relevant experts in the near future.