Նախագահը ներկա է գտնվել «Երևան մոլում» «Քարֆուրի» բացմանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել «Երևան մոլ» բազմաֆունկցիոնալ համալիրում ֆրանսիական «Քարֆուր» առևտրային ցանցի հայաստանյան հիպերմարկետի պաշտոնական բացման արարողությանը: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հիպերմարկետի տարածքի նախնական վարձակալության պայմանագիրը «Քարֆուրի» և «Երևան մոլի» միջև ստորագրվել էր դեռևս 2014թ. մայիսի 13-ին, ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի և Ֆրանսիայի Հանրապետության Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի ներկայությամբ՝ Ֆրանսիայի Նախագահի Հայաստան պետական այցի շրջանակներում:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի և «Քարֆուրի» հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Քրիստիան դը Նալի կողմից այսօր հիպերմարկետի բացումից հետո, Հանրապետության Նախագահը և բացման կապակցությամբ հրավիրված հյուրերը շրջել են «Քարֆուրի» տարածքում, ծանոթացել առաջարկվող ապրանքատեսականուն, գնային քաղաքականությանը, ծառայությունների որակին:

President Serzh Sargsyan attended the official opening ceremony of the Armenian branch of Carrefour
Today, at the multifunctional complex Yerevan Mall, President Serzh Sargsyan attended the official opening ceremony of the Armenian branch of Carrefour, a French hypermarket chain. The Preliminary Retail Space Agreement between Carrefour and Yerevan Mall was concluded on the 13th of May of 2014. RA President Serzh Sargsyan and French President Francois Hollande who had arrived in Armenia on a state visit also took part in the signing ceremony.
Following today’s opening of the hypermarket by Yerevan Mayor Taron Margaryan and Christian De Nale, Carrefour Armenia Country Manager, the Armenian President, accompanied by the guests, toured the Carrefour retail store, familiarized with the products, the pricing policy of the company and its service quality.