Ավետիսյանների ընտանիքի իրավահաջորդները ներկա են գտնվել փորձաքննությանը
Ավետիսյանների ընտանիքի 7 անդամների սպանության գործով տուժողների իրավահաջորդների ներկայացուցիչներ, փաստաբաններ Լուսինե Սահակյանը, Երվանդ Վարոսյանը և Երեմ Սարգսյանն այսօր ներկա են գտնվել քրեական գործով նշանակված դատակենսաբանական փորձաքննությանը։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ քնչական կոմիտեից:
Վերջիններս հարցեր են ուղղել փորձագետներին, ստացել պարզաբանումներ, նրանց տեղեկություններ են տրամադրվել կատարվող փորձաքննության մեթոդների, կատարված աշխատանքի ծավալի, օգտագործված տեխնիկական միջոցների և ձեռք բերված արդյունքների վերաբերյալ։
Հիշեցնենք, որ տուժողների իրավահաջորդներն ու նրանց ներկայացուցիչները մարտի 10-ին ներկա են գտնվել նաև քրեական գործով նշանակված դատաձգաբանական, դատահետքաբանական և դատաքիմիական համալիր փորձաքննությանը։
Քրեական գործով նշանակված փորձաքննությաններին ներկա գտնվելու վերաբերյալ միջնորդություն էր ներկայացրել տուժողների իրավահաջորդների ներկայացուցիչը, ինչը նախաքննական մարմինը բավարարել էր։

Правопреемники семьи Аветисян присутствовали на проведении судебно-биологической экспертизы
Правопреемники членов семьи Аветисян, убитой в городе Гюмри российским военнослужащим Валерием Пермяковым, присутствовали сегодня на проведении судебно-биологической экспертизы. С правопреемниками на экспертизе присутствовали также адвокаты Лусине Саакян, Ерванд Варосян и Ерем Саркисян.
Как сообщили в среду в пресс-службе Следственного комитета Армении, правопреемники направили вопросы экспертам, им были даны пояснения и информация о методах проведения экспертиз, объеме проделанной работы, применении технических средств и полученных результатах.
10 марта правопреемники присутствовали на проведении судебно-баллистической, судебно-трасологической и судебно-химической экспертиз.