Թուրք քրիստոնյաները գալիս են Հայաստան՝ իրենց ազգի անունից ներողություն խնդրելու
«Հրապարակ» թերթի տեղեկություններով, ապրիլի 10-13-ը Հայաստան են ժամանելու թուրք քրիստոնյաներ, որոնք Ստամբուլում եւ այլ քաղաքներում գործող բողոքական եկեղեցու ներկայացուցիչներ են: Նրանք գալիս են իրենց ազգի անունից ներողություն խնդրելու հայ ժողովրդից՝ 1915 թվին կատարվածի համար, նպաստելու ատելության կամուրջներն այրելուն և համատեղ աղոթք անելու:
Ի դեպ, Ցեղասպանության 100-ամյակի պետական հանձնաժողովում Հայ առաքելական եկեղեցու ներկայացուցիչների, կաթողիկոսների կողքին ներառված է նաև բողոքական եկեղեցու՝ հայ ավետարանական եկեղեցիների համաշխարհային խորհրդի նախագահը՝ որպես կրոնական հանդուրժողականության «ակտ»:

Turkish Christians to visit Armenia to apologize on behalf of their nation
Turkish Christians will visit Armenia from April 10-13, Hraparak reports. They are representatives of Protestant church in Istanbul and other Turkish cities. They are coming to apologize to the Armenian people on behalf of their nation for the events of 1915, assist in burning the bridges of hatred, and pray together.
The newspaper also says that the President of the World Council of Armenian Evangelical Churches is alongside the representatives of the Armenian Apostolic Church and Catholicoses in the Armenian Genocide Centenary Committee as an “act” of religious tolerance.