Նիկոլայ Բորդյուժան հանդիպել է Սեյրան Օհանյանի հետ
Մարտի 22-ից 24-ը աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում են գտնվում Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան և ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ալեքսանդր Ստուդենիկինը:
Ւնչպես հայտնում են ՊՆ-ից, այսօր ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը Նիկոլայ Բորդյուժայի և Ալեքսանդր Ստուդենիկինի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2014թ. դեկտեմբերյան վեհաժողովի որոշումների իրականացման հարցերն` ուղղված ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ:
Հատուկ ուշադրության են արժանացել ընթացիկ տարում ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում պլանավորված միջոցառումների կազմակերպման ու անցկացման խնդիրները, մասնավորապես՝ Հայաստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անսասան եղբայրություն-2015» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման ընթացքը:

Министр обороны Армении принял Николая Бордюжу и Александра Студеникина
В Армении 22-24 марта с визитом находятся генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа и начальник Объединенного штаба ОДКБ, генерал-лейтенант Александр Студеникин.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Армении, 23 марта состоялась встреча министра обороны Сейрана Оганяна с Николаем Бордюжей и Александром Студеникиным.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся реализации решений, принятых на зимней сессии СКБ ОДКБ, направленных на развитие военной составляющей ОДКБ, международной и региональной безопасности.
Особое внимание было уделено организации и реализации запланированных на текущий год мероприятий, в частности, подготовке к проведению в Армении совместных учений «Нерушимое братство – 2015».