Նիկոլայ Բորդյուժան հանդիպել է Սեյրան Օհանյանի հետ
Մարտի 22-ից 24-ը աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում են գտնվում Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան և ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ալեքսանդր Ստուդենիկինը:
Ւնչպես հայտնում են ՊՆ-ից, այսօր ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը Նիկոլայ Բորդյուժայի և Ալեքսանդր Ստուդենիկինի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2014թ. դեկտեմբերյան վեհաժողովի որոշումների իրականացման հարցերն` ուղղված ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ:
Հատուկ ուշադրության են արժանացել ընթացիկ տարում ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում պլանավորված միջոցառումների կազմակերպման ու անցկացման խնդիրները, մասնավորապես՝ Հայաստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անսասան եղբայրություն-2015» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման ընթացքը:

CSTO Secretary General Nikolay Bordyuzha and chief of the CSTO Joint Staff, Lieutenant General Alexander Studenikin are paying a working visit to Armenia from March 22 to 24.
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan met with them on Monday, the press service of the Armenian Defense Ministry reported.
The sides discussed the implementation of the decisions reached during the assembly of the CSTO Collective Security Council in December 2014 aimed at the further development of military component of the CSTO, as well as issues related to international and regional security.
They paid special attention to the organization and holding of events within the CSTO this year, in particular ‘Inviolable Brotherhood 2015’ joint military drills.