Ապրիլի 24-ին Ֆրանսուա Օլանդը մեծ պատվիրակությամբ կլինի Հայաստանում
Ապրիլի 24-ին Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը Երևան կժամանի մեծ պատվիրակությամբ` մինչև 120 մարդ: Այսօր այս մասին լրագրողներին հայտնեց Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ժան Ֆրանսուա Շարպանտիեն՝ հավելելով, որ այժմ Ֆրանսիայի դեսպանատունը աշխատում է Ֆրանսուա Օլանդի ապրիլի 24-ին Հայաստան կայանալիք այցի կազմակերպման ուղղությամբ:
Դեսպանը նշեց, որ Ֆրանսիայի նախագահը դեռևս 2014-ին խոսել էր ապրիլի 24-ին Երևան այցելելու մտադրության մասին:
Ֆրանսիական պատվիրակության կազմում կլինեն լրագրողներ,  Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Ժան Ֆրանսուա Շարպանտիեն ձևակերպեց Ֆրանսիայի նախագահի այցի հիմնական ուղերձը` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելն է, հիշողությունը և որ ապագայում նման սարսափելի դեպքերը չկրկնվեն:

Francois Hollande to come to Yerevan with big delegation on April 24
The Embassy of France in Armenia is preparing French President Francois Hollande’s visit to Armenia, Ambassador of France Jean-François Charpentier told reporters on Monday, commenting on the French leader’s planned visit to Armenia on April 24.
“Mr Hollande will arrive in Yerevan with a delegation comprising about 120 people,” said the French Ambassador, adding that at this moment he cannot provide details about the composition of the delegation, and he can only say that representatives of the Armenian community of France will be included in the delegation.
According to Charpentier, the French leader’s visit will have three messages: commemoration, tribute to the victims, and responsibility to prevent recurrence of such terrible events in the future.