Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիել է Տաջիկստանի արտգործնախարարին
Ապրիլի 2-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Դուշանբեում հանդիպել է Տաջիկստանի արտգործնախարար Սիրոջիդին Ասլովի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳ նախարարությունից:
Նախարարները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման նպատակով ձեռնարկվելիք քայլեր, կարևորել՝ բարձրաստիճան փոխայցելությունները, միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեության և խորհրդարանական շփումների ակտիվացումը, ինչպես նաև՝ իրավապայմանագրային դաշտի ամրապնդումը, մշակութային փոխանակումների խրախուսումը։
Հայաստանի և Տաջիկստանի արտգործնախարարները անդրադարձել են նաև միջազգային կառույցներում երկկողմ համագործակցության, ԱԳՆ-ների միջև խորհրդատվությունների անցկացման հարցերին։

Armenian FM meets with Tajik counterpart
On April 2, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian met with Foreign Minister of Tajikistan Sirodjidin Aslov.
The Ministers discussed further steps to develop bilateral relations, attached importance to high-level mutual visits, intensifying of Intergovernmental Committee's activities and parliamentary contacts, strengthening of the legal framework, and fostering of cultural exchange.
The Foreign Ministers of Armenia and Tajikistan reflected on the bilateral cooperation within international structures, holding of consultations between Ministries of Foreign Affairs, the press service of Armenian Foreign Ministry reports.