Բակո Սահակյանը մասնակցել է ՊԲ զորամասերի հրամանատարների և նրանց տեղակալների հավաքին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն մասնակցել է Պաշտպանության բանակի զորամասերի հրամանատարների և նրանց տեղակալների հավաքին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Իր ելույթում Բ. Սահակյանը կարևորել է նման հավաքները և դրանց զուգահեռ բազմաստիճան հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների անցկացումը պաշտպանության բանակի և հայոց զինված ուժերի համար:
Երկրի ղեկավարի խոսքով` դրանք հնարավորություն են տալիս կատարելագործելու հրամանատարական կազմի տեսական և գործնական ունակություններն ու գիտելիքները, ծանոթանալու առաջատար փորձին և այն կիրառելու տեղերում, բարձրացնելու զորամասերի հրամանատարության պատրաստվածությունը, ինչպես նաև շտկելու եղած թերություններն ու բացթողումները:
Բ. Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել բանակի հրամանատարությանը ռազմավարական և մարտավարական մի շարք խնդիրների լուծման ուղղությամբ:

Президент НКР принял участие в сборах командиров и заместителей воинских частей Армии обороны
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в сборах командиров и заместителей воинских частей Армии обороны.
Как сообщили в пресс-службе президента, Б.Саакян отметил важность подобных сборов и проведения параллельно с ними многоступенчатых командно-штабных учений для Армии обороны и армянских вооруженных сил.
По словам главы государства, они дают возможность усовершенствовать теоретические и практические навыки и знания командного состава, ознакомиться с передовым опытом и применять его на местах, повысить уровень подготовки командования воинской части, равно как и устранить имеющиеся недостатки и упущения.
Президент Саакян дал конкретные поручения командованию армии по решению ряда стратегических и тактических задач.