Բակո Սահակյանը մասնակցել է ՊԲ զորամասերի հրամանատարների և նրանց տեղակալների հավաքին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն մասնակցել է Պաշտպանության բանակի զորամասերի հրամանատարների և նրանց տեղակալների հավաքին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Իր ելույթում Բ. Սահակյանը կարևորել է նման հավաքները և դրանց զուգահեռ բազմաստիճան հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների անցկացումը պաշտպանության բանակի և հայոց զինված ուժերի համար:
Երկրի ղեկավարի խոսքով` դրանք հնարավորություն են տալիս կատարելագործելու հրամանատարական կազմի տեսական և գործնական ունակություններն ու գիտելիքները, ծանոթանալու առաջատար փորձին և այն կիրառելու տեղերում, բարձրացնելու զորամասերի հրամանատարության պատրաստվածությունը, ինչպես նաև շտկելու եղած թերություններն ու բացթողումները:
Բ. Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել բանակի հրամանատարությանը ռազմավարական և մարտավարական մի շարք խնդիրների լուծման ուղղությամբ:

Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Friday attended the assembly of the Defense Army's military divisions' commanders and deputy commanders, the President’s press office reports.
In his remarks, President Sahakyan stressed the importance of such events, held in parallel with multi-stage command staff maneuvers, for the Defense Army and Armenian armed forces.
According to the President, they enable to refine theoretical and practical skills and knowledge of the command staff, get acquainted with the advanced experience and its application on the spot, raise the combat readiness of the military divisions' command staff, as well as reclaim the existing shortcomings and omissions.
President Sahakyan gave concrete instructions to the Defense Army's command staff towards the solution of a number of strategic and tactical issues.