Էրդողանին նոր ցնցում է  սպասվում. Էկվադորը պատրաստվում է ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
«Հրապարակը», հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել է, որ առաջիկա օրերին Էկվադորը պատրաստվում է ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:
«Սա նոր ցնցում կլինի Պապից «կաթվածահար» Էրդողանի համար, որի պատվիրակներն այս օրերին ԱՄՆ-ում փորձում են կանխել ԱՄՆ նախագահի ապրիլի 24-ին ասվելիք ճառի հետ կապված նոր տհաճությունները: «Հասկանալի է, որ Օբաման այս անգամ էլ չի արտաբերի «ցեղասպանություն» բառը:
Բայց «չարտաբերումն» ամերիկյան կողմը կսուբլիմացնի մայիսի սկզբին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին տրվող պատարագով, ինչը կանխել ԱՄՆ-ում գտնվող Չավուշօղլուին հաստատ չի հաջողվի»,- հայտնել է  «Հրապարակի» աղբյուրը դիվանագիտական շրջանակներից: Նրա փոխանցմամբ, Սերժ Սարգսյանը մայիսի 6-ին կմեկնի ԱՄՆ՝ մասնակցելու պատարագին: Նրան կուղեկցեն Գարեգին Բ-ն և Նավասարդ Կճոյանը, ներկա կլինի նաև Արամ Ա Կիլիկիո կաթողիկոսը»,- գրել  է թերթը:

New shock awaits Erdogan: Ecuador is going to recognize Armenian Genocide
Ecuador is going to recognize the Armenian Genocide in the coming days, Hraparak reports, citing its sources.
“This will be a new shock for Erdogan, who is “paralyzed” from the Pope, and whose delegates in the United States are trying to prevent new troubles connected with the U.S. President’s speech on April 24. It is clear that Obama will not say the word “genocide” this time as well. But the American side will sublimate this with a Mass dedicated to the Armenian Genocide victims that will be served in early May, and Cavusoglu, who is in the United States now, will not be able to derail it,” a diplomatic source told Hraparak.
The source also said that Armenian President Serzh Sargsyan will travel to the United States on May 6 to participate in the Mass. Catholicos of All Armenians Karekin II, Archbishop Navasard Kchoyan and Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I will also be among the attendees.