Նախագահն այցելել է «Արտադրված է Հայաստանում» ցուցահանդես. Լուսանկարներ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում ապրիլի 26-28-ը անցկացվող «Արտադրված է Հայաստանում» ցուցահանդես, որի նպատակն է՝ ներկայացնել Հայաստանի արդյունաբերության առկա ներուժը, արդյունաբերության զարգացման հնարավորությունները, ինչպես նաև աջակցել հայաստանյան ընկերությունների հետագա զարգացմանն ու արտահանման խթանմանը: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության Նախագահը շրջել է տաղավարներով և հետաքրքրվել Հայաստանի տնտեսության գրեթե բոլոր ոլորտները ներկայացնող և արտահանման ներուժ ունեցող ընկերությունների արտադրանքով, ցուցադրված ապրանքատեսականիով: Հայրենական արտադրությունը ներկայացնող ցուցահանդեսին մասնակցող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ Նախագահը զրուցել է նաև նրանց խնդիրների և զարգացման ծրագրերի մասին:

Armenian President Serzh Sargsyan on Tuesday visited the ‘Made in Armenia’ exhibition at the Meridian exhibition center.
The exhibition will be held from April 26-28. Its aim is to present Armenia’s industrial potential, opportunities for industrial development and to assist in the further development of Armenian companies and promotion of exports, the President’s press office reports.
The President toured the pavilions and spoke with representatives of the companies participating in the exhibition about their problems and development programs.