ՌԴ-ն կերկարաձգի պարզեցված մաքսային ռեժիմով  ՀՀ-ին գազի մատակարարումը մինչև 2016թ.
ՌԴ Կառավարությունը Պետական Դումային է ներկայացրել օրինագիծ, որով նախատեսվում է մինչև 2016թ-ը երկարաձգել պարզեցված մաքսային ռեժիմով բնական գազի, նավթամթերքների և ադամանդների մատակարարումը Հայաստանի Հանրապետություն:  Այս մասին տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Փաստաթուղթը երկարաձգում է պարզեցված մաքսային ռեժիմով նշված ապրանքատեսակների ներկրումը Հայաստան մինչև 2015թ-ի դեկտեմբերի 31-ը:
Նշվում է, որ 2014թ-ին ՌԴ-ից Հայաստան ներկրվել է 1.8 մլրդ խմ բնական գազ, 222 հազար տոննա նավթամթերք: 2014թ-ի առաջին-երկրորդ եռամսյակում չմշակված ադամանդի ներկրում չի իրականացվել:

Bill to prolong Armenia’s custom-free gas supply submitted to Russian Duma
The Russian Government has submitted to the State Duma a draft law proposing extended timeframes for Armenia’s natural gas supply, RIA Novosti reported.
The bill also proposes prolonging the timeframes for the delivery of oil products and raw diamond. The measure, if approved, will be effective until  December 31, 2015.
The website cites the Russian Federal Customs Service’s 2014 report saying that Armenia exported 1.8 cubic meters of natural gas throughout the year. No raw diamond was exported in the reporting period.