ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի շնորհիվ Ծաղկաձորում Շախմատի աշխարհի թիմային առաջնությունը եղել է առցանց ռեժիմով հասանելի
29/04/2015 16:10
Ավարտվել է Ծաղկաձորում կազմակերպված Շախմատի աշխարհի թիմային առաջնությունը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տեխնիկական աջակցության շնորհիվ, դրա ամբողջ ընթացքն առցանց ռեժիմով հասանելի էր շախմատի երկրպագուներին Այս մասին հայտնում են ընկերության լրատվական բաժնից:
2015 թվականի Շախմատի աշխարհի տղամարդկանց թիմային առաջնության մասնակիցներն ու լրագրողները ապրիլի 18-29-ը ապահովված էին գերարագ ինտերնետ կապով: Ծաղկաձորում ընթացող կարևոր այս առաջնության կազմակերպման նպատակով, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Ծաղկաձորի Գոլդեն Փելիս Ռեզորթ հյուրանոցի խաղասրահի տարածքն ապահովել էր ինտերնետ հասանելիությամբ, տրամադրել էր գերհզոր սերվեր, որի շնորհիվ գործում էր www.wtcc2015.am կայքը: Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորն աջակցում էր նաև ամբողջական տեխնիկական սպասարկմամբ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տրամադրած լայնաշերտ ինտերնետ կապի առաջադեմ տեխնոլոգիաների և մինչև 1000 Մբիթ/վրկ արագությամբ ինտերնետի շնորհիվ, աշխարհի տարբեր անկյուններում գտնվող շախմատի սիրահարները հնարավորություն ունեցան  մրցաշարը դիտել առցանց ռեժիմով: Գերարագ ինտերնետի շնորհիվ, հնարավորություն կար  մրցաշարի մասին պատմող պատկերներն ու տեսանյութերը վերբեռնել և հասանելի դարձնել լայն հանրությանը: Շախմատի սիրահարները հնարավորություն ունեցան իրենց համար նախընտրելի վայրից հետևել մրցաշարի ընթացքին, մարզիկների յուրաքանչյուր քայլին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աշխատակիցները մրցաշարի անցկացման օրերին հետևել են ցանցի աշխատանքին և անհրաժեշտության դեպքում` մասնակիցների և հյուրերի համար ապահովել տեխնիկական աջակցություն:
Հիշեցնենք, որ 2015 թվականի Շախմատի աշխարհի տղամարդկանց թիմային առաջնությանը մասնակցել են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Չինաստանի, Հնդկաստանի, ԱՄՆ-ի, Եգիպտոսի, Ուկրաինայի, Կուբայի, Հունգարիայի և Իսրայելի շախմատի հավաքականները:

World Team Chess Championship broadcasted online owing to technical support of VivaCell-MTS
The World Team Chess Championship organized in Tsaghkadzor has ended. Owing to the technical support of VivaCell-MTS, the championship has been broadcasted online for the connoisseurs of chess, the press service of VivaCell-MTS reports.
High-speed internet access has been provided for the players and representatives of mass-media at the Men’s Team Chess Championship held from April 18 to 29, 2015. To support the organization of this important championship in Tsaghkadzor, VivaCell-MTS has provided internet access in the area of the Golden Palace Tsaghkadzor Hotel, as well as given a high powered server for the operation of the www.wtcc2015.am website. The leading telecommunications operator of Armenia has also ensured the full technical support of the championship.
Owing to the cutting-edge technologies of broadband internet access with speed of up to 1000 Mbps provided by VivaCell-MTS, the chess loving public around the world had the opportunity to watch the championship online. Also, the high-speed internet allowed downloading the photos and videos of the championship and making them available to the wide audience. The connoisseurs of chess had the chance to follow the championship and every move of the players from the location most suitable for them.
Throughout the championship VivaCell-MTS employees ensured the faultless operation of the network as well as provided technical support to the participants and guests when needed.
To remind, the following federations have participated in the Men’s World Team Chess Championship: Armenia, Russia, Hungary, China, India, U.S., Egypt, Ukraine, Cuba and Israel.