Նախկին պատգամավոր Գոհար Ենոքյանին չեն կալանավորի
Վաղը երեկոյան լրանում է նախօրեին ձերբակալված, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, ԲՀԿ անդամ Գոհարիկ Ենոքյանի ձերբակալման 72 ժամը, երբ իրավապահ մարմինները պետք է որոշում կայացնեն նրա խափանման միջոցի վերաբերյալ:
«Հայկական ժամանակի» աղբյուրները հայտնում են, որ 73-ամյա Ենոքյանի հանդեպ խափանման միջոց կալանքը, այնուամենայնիվ, չի ընդունվի՝ հաշվի առնելով վերջինիս տարիքը, սեռը և առողջական վատ վիճակը, ինչպես նաև Ենոքյանին ազատ արձակելու համար 37 պատգամավորների ստորագրությունները, որոնք երեկ ներկայացվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն:
ԲՀԿ նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը երեկ «Հայկական Ժամանակի» թղթակցին հայտնել է, որ Ենոքյանը, ով կասկածվում է ԱԺ պատգամավոր Կարո Կարապետյանի՝ Յուվեցի Կարոյի, սպանությունը նախապատրաստելու մեջ, առողջական խնդիրներ ունի, որոնք անհամատեղելի են ազատազրկման ռեժիմի հետ:

«Айкакан жаманак»: В отношении 73-летней Енокян мера пресечения не будет избрана
Газета пишет, что завтра вечером истекают 72 часа с момента задержания бывшего депутата, члена ППА Гоарик Енокян.
Источники издания сообщают, что в отношении 73-летней Енокян мера пресечения в виде ареста, тем не менее, не будет избрана, с учетом ее возраста, пола и проблем со здоровьем, а также требования об освобождении с 37 депутатскими подписями, которые вчера были представлены генеральному прокурору Армении.
Председатель ППА Наира Зограбян сообщила, что Г.Енокян, подозреваемая в подготовке убийства депутата Каро Карапетяна, имеет проблемы со здоровьем, которые несовместимы с тюремным режимом.