Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին ընդունել է նաև Արցախի վարչապետը
Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 8-ին, ԼՂՀ կառավարության մի խումբ անդամների հետ, ընդունել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Եռատոնի միջոցառումներին  մասնակցելու նպատակով Արցախ ժամանած ՀՀ գործընկերներին ողջունելով՝ ԼՂՀ կառավարության ղեկավարն իր խորին երախտագիտությունն է հայտնել  նրանց՝ Արցախի նկատմամբ ցուցաբերվող առանձնահատուկ վերաբերմունքի համար: Արայիկ Հարությունյանը  կարևորել է երկու հանրապետությունների գերատեսչությունների միջև առկա համագործակցությունը՝ այն համարելով կառուցողական ու արդյունավետ:
Հովիկ Աբրահամյանը ողջույնի իր խոսքում բարձր է գնահատել փոխգործակցության մակարդակը՝ նշելով, որ ցանկացած առիթ օգտագործվում է երկու կառավարությունների միջև առկա համագործակցությանն անդրադառնալու, ծագած խնդիրները քննարկելու և դրանց օպերատիվ լուծումներ տալու նպատակով: ՀՀ վարչապետն, ընդգծելով Արցախի անվտանգության ու զարգացման ապահովման նշանակությունը յուրաքանչյուր հայի համար, կարևորել է ՀՀ-ի և Սփյուռքի ակտիվ մասնակցությունն այդ գործում:
Ընդլայնված կազմով տեղի ունեցած աշխատանքային հանդիպմանը երկու հանրապետությունների գերատեսչությունների ղեկավարները ներկայացրել են իրենց համագործակցության մեխանիզմներն ու արդյունքները, առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղղությամբ առաջարկությունները:
Հանդիպման ավարտին մեկ անգամ ևս երկկողմանիորեն ընդգծվել է Արցախի զարգացմանն առնչվող ծրագրերին արագ արձագանքելու՝ ՀՀ գործադիր իշխանության պատրաստակամությունը, և ձեռք են բերվել կոնկրետ համաձայնություններ հետագա համագործակցության վերաբերյալ:

Cabinet members from the two Armenian republics met in Nagorno-Karabakh’s capital Stepanakert on Friday for a joint meeting conducted by Prime Ministers Hovik Abrahamyan and Arayik Harityunyan.
The Armenian delegation was in Nagorno-Karbakh to participate in festive events dedicated to the Armed Forces’ Day, the 23rd anniversary of the liberation of Shushi and the 70th anniversary of the Soviet Army’s Victory in the Great Patriotic War.
In his welcoming speech, the head of Armenia’s cabinet highly praised the cooperation level, considering the mutual dialogue highly effective, says a press release by the Nagorno-Karabakh Government.
Greeting the guests from Armenia, the Nagorno-Karabakh premier thanked the government for the special attitude and assistance to the country. Mr Harutyunyan stressed the importance of interagency cooperation, highlighting its constructiveness and effectiveness.
The two cabinet chiefs further elaborated on the cooperation mechanism and outcomes, focusing on the existing problems and proposing solutions. At the end of the meeting, the two Government of Armenia and the Nagorno-Karabakh Republic agreed over future cooperation frameworks.