Հովիկ Աբրահամյանն Արցախում մասնակցել է Եռատոնին նվիրված միջոցառումներին
Արցախի Հանրապետությունում գտնվող վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակությունը շարունակում է մասնակցել Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70-րդ տարեդարձին, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի և Շուշիի ազատագրման օրվան նվիրված տոնական միջոցառումներին:
Ինչպես հայտնում են Կառավարությունից,  ՀՀ և ԼՂՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաները ծաղիկներ են դրել Շուշիի Տանկ-հուշարձանին, հարգանքի տուրք մատուցել զոհվածների հիշատակին: Այնուհետև ծաղիկներ են դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի և Նելսոն Ստեփանյանի հուշարձաններին:
Եռատոնի միջոցառումների շրջանակում Շուշիի Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց եկեղեցում Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի հանդիսապետությամբ տեղի է ունեցել Համահայկական 6-րդ խաղերի ջահի վառման պաշտոնական արարողությունը:
Կառավարության ղեկավարի գլխավորած ՀՀ պաշտոնական պատվիրակությունը ներկա է գտնվել նաև Շուշիի արվեստի կենտրոնում «Շուշիից Շուշի» խորագիրը կրող լուսանկարների ցուցահանդեսի բացմանը:

Премьер-министр Армении принял участие в праздничных мероприятиях в Арцахе
Возглавляемая премьер-министром Армении Овиком Абраамяном делегация участвует в Арцахе в праздничных мероприятиях, посвященных 70-летию Победы в Великой Отечественной войне, Дню Армии обороны НКР и освобождения Шуши.
Как передает пресс-служба правительства Армении, должностные лица Армении и НКР посетили город Шуши, где возложил венок и цветы к подножию мемориала «Танк», памятникам спарапету Вазгену Саргсяну и дважды Герою Советского Союза Нельсону Степаняну.
В рамках праздничных мероприятий в церкви Сурб Аменапркич Казанчецоц в Шуши  во главе с предводителем Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргевом Мартиросяном состоялось официальная церемония зажжения факела на 6-х Всеармянских игр.
Возглавляемая главой правительства Армении официальная делегация присутствовала и на церемонии открытия фотовыставки «Из Шуши в Шуши», организованной в Центре искусств города.
Премьер-министр Армении также присутствовал на концерте по случаю праздничных мероприятий на стадионе Шуши.