Տասը տարի դասալքության համար հետախուզվող երիտասարդներին բերման են ենթարկել օդանավակայանից
Նախօրեին ժամը 02.30-ին, ոստիկանության Բագրատաշենի բաժանմունք բերման է ենթարկվել 1976 թ. ծնված Կարեն Մ.-ն, ով 2006 թ. հունվարի 1-ից ԼՂՀ ՌՈ կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 362 հոդվածի (Դասալքությունը) 1-ին մասի մեղադրանքով: Այս մասին տեղեկանում ենք ոստիկանության մամուլի ծառայությունից:
Իսկ հունիսի 17-ին ժամը 16.20-ին, ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ` Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռի ժամանումից հետո գծային բաժին բերման է ենթարկվել 1979 թ. ծնված Մխիթար Ե.-ն, ով 2000 թ. մարտի 26-ից ՀՀ ՊՆ ՌՈ կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 362 հոդվածի (Դասալքությունը) 1-ին մասի մեղադրանքով:

2 wanted deserters detained after being on the run for 9 and 15 years respectively
On Thursday, June 18 at 2:30 a.m. Karen M., DOB 1976, was taken to Bagratashen police subdivision. The man had been wanted by Military Police of the the Nagorno-Karabakh Republic charged under the RA Criminal Code, article 362, part 1 /desertion/ since January 1, 2006.
On Wednesday, June 17 at 4:20 p.m. Mkhitar Ye., DOB 1979, a Moscow-Yerevan flight passenger, turned fimself in at "Zvartnots" airport Line division following operational intelligence measures taken by police officers. The man had been wanted by Military Police of the Armenian Ministry of Defense charged under the RA Criminal Code, article 362, part 1 /desertion/ since March 26, 2000.