7-րդ դասարանի երեխայի մահվան պատճառ դարձած վթարի հանգամանքներով քննություն է կատարվում
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 7-րդ դասարանի աշակերտի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական բաժնից:
2015թ. հունիսի 21-ին՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Շրջանային փողոցում`թիվ 2/2 հասցեի դիմաց, քաղաքացի Արթուր Ստեփանյանի վարած «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և ընկել ջրանցքը, որի հետևանքով ուղևորը՝ 2002 թվականին ծնված Գեորգի Արթուրի Ստեփանյանը (7-րդ դասարանի աշակերտ), ջրահեղձ է եղել։ Տղան նախ՝ տեղափոխվել է  Մալաթիա» Բ/Կ, ապա՝ «Սբ. Աստվածամայր» բ/կ, որտեղ գիտակցության չգալով՝ հունիսի 22-ին մահացել է։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով (ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ)։
Քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական միջոցառումներ՝ վթարի պատճառներն ու հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
«Խնդրում ենք մեր համաքաղաքացիներին, ովքեր եղել են դեպքի վայրում և որևէ տեղեկություն ունեն երեխայի մահվան պատճառ հանդիսացած վթարի մասին, հայտնեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչություն։

Investigation conducted to find the circumstances of the crash which caused the death of the 7th grade pupil
23/06/2015 14:33
A criminal case was initiated in Yerevan Investigative Department of RA Investigative Committee on the car crash that caused the death of a 7th grade pupil.
On June 21, 2015 at about 19:00 in front of the house 2/2 of Shrjanayin Street, Yerevan the car “Opel” with 35 TL 909 plate number, driven by the citizen Artur Stepanyan went off the traffic zone and fell into the channel. As a result, the passenger Georgi Stepanyan born in 2002 (7th grade pupil) drowned. First, the boy was taken to “Malatia” medical center then to “St. Mary” where he died on June 22 without gaining consciousness.
A criminal case was initiated in Yerevan Investigative Department of RA investigative Committee according to the Point 2 of the Article 242 of RA Criminal Code (breach of traffic rules and operation of means of transportation which negligently caused human death).
In the framework of the criminal case necessary investigative and procedural measures are taken to find the causes and circumstances of the crash.
Those citizens who have been at the scene and have any information on the crash which caused the child’s death are asked to turn to Yerevan Investigative Department of RA Investigative Committee.