«Լիահույս ենք, որ Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ համաձայնությունը նոր խթան կլինի հայ-իրանական համագործակցության համար»
ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հայտարարություն է տարածել Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնության վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Ներկայացնում ենք այն ամբողջությամբ.
«Հայաստանը ողջունում է Իրանի և միջազգային միջնորդների նպատակասլաց, կառուցողական ջանքերի արդյունքում իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունը։
Երկար սպասված այս պայմանավորվածությունը կարևոր ձեռքբերում է՝ ի նպաստ միջազգային, տարածաշրջանային կայունության և համագործակցության ամրապնդման։
Լիահույս ենք, որ դա հավելյալ խթան կհանդիսանա՝ Հայաստանի և բարեկամ Իրանի միջև առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնման, համատեղ ծրագրերի իրականացման համար»:

Эдвард Налбандян: Армения приветствует соглашение по иранской ядерной программе
Глава МИД Армении Эдвард Налбандян выступил с заявлением в связи с договоренностями по ядерной проблеме Ирана. Как сообщили в пресс-службе МИД, в заявлении говорится:
«Армения приветствует выработанное в результате целеустремленных, конструктивных усилий Ирана и международных посредников соглашение по иранской ядерной программе.
Эта долгожданная договоренность является важным достижением в интересах укрепления международной, региональной стабильности и сотрудничества.
Мы надеемся, что это послужит дополнительным стимулом для расширения торгово-экономического сотрудничества, реализации совместных проектов между Арменией и дружественным Ираном».