«Լիահույս ենք, որ Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ համաձայնությունը նոր խթան կլինի հայ-իրանական համագործակցության համար»
ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հայտարարություն է տարածել Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնության վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Ներկայացնում ենք այն ամբողջությամբ.
«Հայաստանը ողջունում է Իրանի և միջազգային միջնորդների նպատակասլաց, կառուցողական ջանքերի արդյունքում իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունը։
Երկար սպասված այս պայմանավորվածությունը կարևոր ձեռքբերում է՝ ի նպաստ միջազգային, տարածաշրջանային կայունության և համագործակցության ամրապնդման։
Լիահույս ենք, որ դա հավելյալ խթան կհանդիսանա՝ Հայաստանի և բարեկամ Իրանի միջև առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնման, համատեղ ծրագրերի իրականացման համար»:

Armenia welcomes the agreement that was reached on Iran’s nuclear program, and as a result of determined, constructive efforts by Iran and the international mediators, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian said in a statement.
“Armenia welcomes the agreement reached over the Iranian nuclear program as a result of constructive and goal-oriented efforts by Iran and the international mediators.
This long expected agreement is an important achievement in favour of strengthening international, regional stability and cooperation.
We hope that it will be an additional impetus to the enhancement of trade and economic cooperation between Armenia and friendly Iran, the realization of joint projects,” the statement reads.