Հայ հրաձիգները` Եվրոպայի առաջնությունում
Սլովենիայի Մարիբոր քաղաքում հուլիսի 18-ին մեկնարկել է Եվրոպայի առաջնությունը` գնդակային (25 մ, 50 մ, 300 մ) և ստենդային հրաձգությունից: Հայաստանը հրացան ձևում ներկայացնում են Հրաչիկ Բաբայանը, Քրիստիան և Իրինա Լաուերները, իսկ ատրճանակ ձևում` Զավեն Իգիթյանը: Հայաստանի պատվիրակությունը ղեկավարում է Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը:
Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցում է 46 երկրի շուրջ 1000 մարզիկ: Մեծահասակների պայքարում խաղարկվում է «Ռիո-2016»-ի 21 օլիմպիական վարկանիշ: 19-ամյա Հրաչ Բաբայանն ու 16-ամյա Զավեն Իգիթյանը կմասնակցեն երիտասարդների պայքարին: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայից:
Երեկ` հուլիսի 21-ին, 50 մ, հրացան 3 դիրքից, 3X20 կրակոց կանանց վարժությանը մասնակցել է Իրինա Լաուերը և 546 միավորով եզրափակել 67 հոգանոց մրցաշարային աղյուսակը: 50 մ, հրացան պառկած դիրքից, 60 կրակոց տղամարդկանց պայքարում Քրիստիան Լաուերին չի հաջողվել հաղթահարել նախնական փուլի արգելքը, և նա դուրս է մնացել հետագա պայքարից:
Վաղը` հուլիսի 23-ին, մրցելույթները կսկսի Հրաչ Բաբայանը` 50 մ, հրացան 3 դիրքից վարժությունում: Նույն օրը 50 մ, հրացան պառկած դիրքից կանանց վարժությանը կմասնակցի Իրինա Լաուերը:

Armenian athletes compete in European Shooting Championship in Slovenia
Four Armenian athletes – Hrach Babayan, Christian and Irina Lauers, and Zaven Igityan are participating in the European Shooting Championship that started on July 18 in Maribor, Slovenia. The Armenian delegation is led by Seyran Nikoghosyan, head coach of the Shooting Federation of Armenia.
Approximately 1000 athletes from 46 countries are competing in the European Championship 2015, which will give the athletes the opportunity to win 21 Olympic Quotas for the next Olympic Games in Rio de Janeiro 2016. Hrach Babayan, 19, and Zaven Igityan, 16, are participating in junior events, the Shooting Federation of Armenia said.
Hrach Babayan is scheduled to compete in a 50 meter Rifle event tomorrow, on July 23. Irina Lauer will take part in a 50 meter Rifle event on the same day.