Բակո Սահակյանն  այցելել է Մարտակերտի Նոր Սեյսուլան գյուղ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Մարտակերտի շրջանի Նոր Սեյսուլան գյուղ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի հանրային կապերի վարչությունից՝ հավելելով, որ երկրի ղեկավարը ծաղկեպսակ է դրել Արցախյան ազատամարտում նահատակվածների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին:
Այնուհետև Բակո Սահակյանը մասնակցել է գյուղում նոր մանկապարտեզի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Արցախի նախագահը նշել է, որ գյուղական բնակավայրերում նախադպրոցական հաստատությունների ցանցի ընդլայնումը հանդիսանում է պետության կարևորագույն առաջադրանքներից մեկը, և այսուհետ էլ կարվի հնարավորը գյուղերում ժամանակակից պայմաններին համապատասխան մանկապարտեզներ ունենալու ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ռուսաստանաբնակ բարերար Վահագն Խաչատրյանին` նախաձեռնությունն իրականացնելու համար, հավելելով, որ նրա կողմից հարազատ գյուղին ցուցաբերվող մշտական աջակցությունը հայրենասիրության ընդօրինակելի դրսևորում է:

Бако Саакян посетил село Нор Сейсулан Мартакертского района
Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Нор Сейсулан Мартакертского района. Как сообщили в пресс-службе президента, глава государства возложил венок к памятнику погибшим в ходе Арцахской освободительной борьбы. Затем Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия в селе нового детского сада.
Президент отметил, что расширение сети дошкольных учреждений в сельских населенных пунктах является одной из важнейших задач государства, добавив, что и впредь будет сделано все возможное для обеспечения наличия в селах детских садов, соответствующих современным условиям.
Глава государства выразил признательность благотворителю из России Ваагну Хачатряну за осуществление данной инициативы, добавив, что оказываемое им постоянное содействие родному селу является образцовым проявлением патриотизма.