Նախագահն այցելել է Մ. Վ․ Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է մայրաքաղաքում բացված Մ. Վ․ Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի  (ՄՊՀ) Երևանի մասնաճյուղ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Հանրապետության Նախագահը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի, ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի, ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարար, ՄՊՀ Երևանի մասնաճյուղի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արմեն Երիցյանի, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ՀՀ ԳԱԱ նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանի, Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի ռեկտոր Վիկտոր Սադովնիչիյի, ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինի հետ և համալսարանի մասնաճյուղի ղեկավարության ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել նորաբաց կրթական հաստատությունում, ծանոթացել բուհի գործունեությանը, ուսումնառության պայմաններին և կրթական ծրագրերին:
Համալսարանի Երևանի մասնաճյուղում, որի դասախոսական կազմը հիմնականում բաղկացած է Մոսկվայից ժամանած բարձրակարգ մասնագետներից, 2015-16 ուսումնական տարում սովորում է 65 ուսանող՝ 15-ը պետական պատվերի, 50-ը պայմանագրային հիմունքներով: Դասընթացներն անցկացվում են հինգ մասնագիտություններով` կիրառական մաթեմատիկա և ինֆորմատիկա, իրավագիտություն, լրագրություն, լեզվաբանություն և միջազգային հարաբերություններ:
Հանրապետության Նախագահը համալսարանի դահլիճում պրոֆեսորադասախոսական կազմի, ուսանողների, նրանց ծնողների և հրավիրյալների հետ լսել է համալսարանի մասնաճյուղի գործունեության հետ կապված ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի և Մոսկվայի պետական համալսարանի ռեկտոր Վիկտոր Սադովնիչիյի ելույթները։

Президент Армении посетил ереванский филиал МГУ имени Ломоносова
Как сообщили в пресс-службе президента, С.Саргсян ознакомился с деятельностью вуза, условиями и учебными программами.
Преподавательский состав ереванского филиала состоит, в основном, из прибывших из Москвы высококлассных специалистов. В 2015-16 учебном году в нем будут обучаться 65 студентов: 15 по госзаказу, 50 – на договорных условиях. Обучение будет проходить по 5 специальностям – прикладная математика и информатика, юриспруденция, журналистика, филология и международные отношения.
Серж Саргсян, вместе с профессорско-преподавательским составом, студентами, родителями и гостями прослушал выступления Армена Ашотяна и Виктора Садовничего.
В конце визита состоялась отдельная беседа Сержа Саргсяна с Виктором Садовничим.
Во время посещения сопровождали мэр Еревана Тарон Маргарян, министр образования и науки Армен Ашотян, министр территориального управления и чрезвычайных ситуаций, председатель совета попечителей ереванского филиала МГУ Армен Ерицян, министр иностранных дел Эдвард Налбандян, президент Академии наук Радик Мартиросян, ректор МГУ Виктор Садовничий, посол РФ в Армении Иван Волынкин.