Բակո Սահակյանը մասնակցել է Եզնիկ Մոզյանի անվան արհեստագործական ուսումնարանի բացման
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 19-ին Շուշի քաղաքում մասնակցել է Եզնիկ Մոզյանի անվան արհեստագործական ուսումնարանի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ նման հաստատությունը չափազանց պահանջված է մեր երկրի համար, և նրա գործունեությունը հնարավորություն կտա պատրաստել որակյալ մասնագետներ՝ միաժամանակ կրթության այս բնագավառում մշտապես հաղորդակից լինելով եվրոպական առաջատար փորձին:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի մի խումբ պատգամավորներ և պաշտոնյաներ, հյուրեր արտերկրից և սփյուռքից, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял участие в открытия ремесленного училища им. Езника Мозяна в Шуши
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия ремесленного училища имени Езника Мозяна в городе  Шуши. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент подчеркнул, что такое учреждение крайне востребовано в нашей стране, и его деятельность даст возможность подготовить квалифицированные кадры, при этом приобщаясь в этой сфере образования к передовому европейскому опыту.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр НКР Ара Арутюнян, исполнительный директор Всеармянского фонда «Айастан» Ара Варданян, группа парламентариев и должностных лиц Франции, гости из-за рубежа и Диаспоры, другие должностные лица.