Նախարար. Ռուբեն Հայրապետայնը խաղը չի վաճառել
Ես չեմ հավատում, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը Հայաստան-Ալբանիա ֆուտբոլային խաղը վաճառել է: Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց  ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը՝ նշելով, որ չի կարծում, թե ՀՖՖ նախագահը այդ քայլին կգնար.
«Ինչի՞ պետք է ծախեր խաղը, կարո՞ղ եք ինձ ասել: Եթե ինձ եք հարցնում՝ ես չեմ հավատում»,- շեշտեց նախարարը:
Թեև, ավելացրեց նա, «սպորտ է, և ամեն ինչ էլ պատահում է»:
Հիշեցնենք, Հայաստան-Ալբանիա խաղն ավարտվեց 0:3 հաշվով: Հայաստանի հավաքականի խաղը այնքան վատն էր, որ երկրպագուները մարզադաշտը լքում էին մինչև հանդիպման ավարտը: Սերբական մամուլը անմիջապես գրեց, որ խաղը վաճառվել է ու մասնավորապես չորս հայ ֆուտբոլիստներ ստացել են 500 հազար եվրո պարտվելու համար, ինչը Ալբանիային հնարավորություն տվեց ստանալ Եվրո-2016-ի ուղեգիր:

Министр: Президент Федерации футбола Армении не мог продать игру Армения-Албания
Я не верю, что президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян продал игру Армения-Албания. Об этом заявил журналистам министр спорта и по вопросам молодежи Габриел Казарян. Он отметил, что не думает, что президент ФФА мог пойти на такой шаг.
«Почему он должен был продать игру, можете сказать? Если вы спрашиваете меня, то я в это не верю», - подчеркнул министр. Хотя и отметил, что «это спорт, и все бывает».
Напомним, что игра Армения-Албания завершилась со счетом 0:3. Игра сборной Армении была настолько плохой, что болельщики покидали стадион еще до завершения встречи. Сербская пресса написала, что игра была продана, и, в частности, четыре армянских футболиста получили за это 500 тыс. евро, что представило команде Албании возможность получить путевку на Евро-2016.