Սերժ Սարգսյանը հետևել է շախմատի Հայաստանի առաջնության ընթացքին
ՀՀ Նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն, հետևել ս.թ. հունվարի 11-24-ը անցկացվող Հայաստանի տղամարդկանց 76-րդ և կանանց 71-րդ առաջնությունների ընթացքին: Այս մասին տեղեկանում ենք Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Մրցաշարն անցկացվում է շրջանային մրցակարգով, տղամարդկանց առաջնությունը` 11, կանանցը` 9 տուրերով: Տղամարդկանց մրցաշարին մասնակցում է 12 շախմատիստ, այդ թվում` 9 գրոսմայստեր, 2 միջազգային վարպետ, իսկ կանանց մրցաշարին՝ 10 շախմատիստուհի, այդ թվում` 3 միջազգային վարպետ:

Президент Серж Саргсян проследил за ходом шахматного первенства в Армении
Президент РА, президент Шахматной федерации Армении Серж Саргсян сегодня посетил Дом шахмат им. Тиграна Петросяна, где проследил за ходом проходящего с 12 по 24 января 76-го первенства Армении среди мужчин и 71-го первенства среди женщин. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Отметим, что соревнования проходят по круговой системе: в 11 туров среди мужчин, и 9 туров среди женщин. В мужском турнире участвуют 12 шахматистов, в том числе 9 гроссмейстеров, 2 международных мастера, а в женском – 10 шахматисток, в том числе 3 международных мастера.