Ազգային կինոակադեմիայի նախագահ է ընտրվել Հարություն Խաչատրյանը
Ս. Փարաջանովի թանգարանում  տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային կինոակադեմիայի հերթական նիստը: Նիստը ղեկավարում էր Կինոակադեմիայի նախագահ, կինոգետ Դավիթ Մուրադյանը, ով հաշվետու ելույթով հանդես եկավ և ներկայացրեց  չորս տարվա ընթցքում Հայաստանի ազգային կինոակադեմիայի կատարած աշխատանքները:
Դավիթ Մուրադյանի առաջարկով Հայաստանի ազգային կինոակադեմիայի հաջորդ փուլի ղեկավարման համար նախագահ է  ընտրվել Եվրոպական կինոակադեմիայի անդամ, «Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոփառատոնի տնօրեն Հարություն Խաչատրյանը:
Հայաստանի ազգային կինոակադեմիայի գլխավոր քարտուղար է ընտրվել կինոքննադատ Րաֆֆի Մովսիսյանը:
Մարտ ամսին Հարություն Խաչատրյանի ղեկավարությամբ կգումարվի Հայաստանի ազգային կինոակադեմիայի բաց նիստը, որի ընթացքում կներկայացվի հաջորդ երկու տարիների գործունեությանը ծրագիրն ու  կազմակերպության թարմացված կանոնադրությունը

Арутюн Хачатрян избран главой Национальной киноакадемии Армении
В музее Сергея Параджанова сегодня состоялось очередное заседание Национальной киноакадемии Армении под председательством президента киноакадемии, киноведа Давида Мурадяна.
После представления осуществленных Национальной киноакадемией Армении за последние четыре года работ, по предложению Давида Мурадяна президентом Национальной киноакадемии Армении был избран директор Ереванского международного кинофестиваля
«Золотой абрикос», член Европейской киноакадемии Арутюн Хачатрян.
Секретарем Национальной киноакадемии Армении избран Раффи Мовсисян.
В марте нынешнего года под руководством Арутюна Хачатряна будет созвано открытое заседание киноакадемии, в ходе которого будет представлена программа деятельности в течение предстоящих двух лет и обновленный Устав организации.