Հռիփսիմե Խուրշուդյանն հաղթել է կանանց պայքարում
Հայաստանի ծանրորդները հաջող հանդես եկան Կազանում այսօր ավարտված ծանրամարտի «ՌԴ նախագահի գավաթի» խաղարկությունում: Այս մասին տեղեկացնում են ՀԱՕԿ-ից՝ մանրամասնելով, որ Հռիփսիմե Խուրշուդյանն իրեն հավասարը չունեցավ գերծանր քաշային կանանց պայքարում: Նա երկամարտում ցույց տվեց 246 կգ (110+136) արդյունք եւ առաջ անցավ ռուսաստանցիներ Լյայսան Մախիյանովայից (228 կգ) և Եկատերինա Յուտվոլինայից (216 կգ):
Գերազանց հանդես եկավ նաև մեր գերծանր քաշային Ռուբեն Ալեքսանյանը: Նա պոկում վարժությունում բարձրացրել է 189 կգ ծանրաձողը, հրում վարժությունում՝ 241 կգ-ը, եւ երկամարտի 430 կգ արդյունքով զբաղեցրել է առաջին տեղը: Հաջորդ երկու հորիզոնականները զբաղեցրել են հունգարացի Պետեր Նադը (421 կգ) եւ չեխ Իրժի Օրսագը (414 կգ):

Армянские тяжелоатлеты одержали победу в Казани
Члены сборной Армении по тяжелой атлетике Рипсиме Хуршудян и Рубен Алексанян одержали победу на розыгрыше Кубка президента России. Об этом сообщает Национальный Олимпийский комитет Армении.
На проходящем в Казани женском турнире розыгрыша Кубка в весовой категории +75 кг Хуршудян подняла в рывке 110 кг, а в толчке –136 кг. Набрав в сумме двоеборья 246 кг, армянская спортсменка стала победительницей розыгрыша Кубка. В весовой категории +75 кг среди женщин принимали участие три спортсменки.
Рубен Алексанян в весовой категории +105 кг в рывке удержал над головой 189 кг, а в толчке – 241 кг, и, набрав в сумме двоеборья 430 кг, стал победителем розыгрыша Кубка.