«Էյր Արմենիան» պարտքի դիմաց բանկին է տվել  ընկերության գրասենյակը
«Էյր Արմենիա»  ավիաընկերությունը  իր պարտատեր  համարվող  բանկերից մեկին  պարտքի դիմաց տվել է ընկերության գրասենյակը։ Այժմ ընկերության ղեկավարությունը  նոր գրասենյակ է փնտրում։  Ընկերության մամուլի քարտուղար  Սիրակ Համբարձումյանից  «Ժողովուրդը» տեղեկացել է, որ այս ընթացքում ընկերությունը գտնվում է փաստաթղթերի վերականգնման գործընթացի մեջ։
«Հիմա հստակ չենք կարող ասել, թե երբ չվերթ կունենանք»,- ասել է մամուլի խոսնակը։
Հիշեցնենք, որ անցած տարվա  օգոստոսի 12-ին  հայկական ավիաընկերությունը  հայտարարել էր, որ իր բալանս է մուտք արվել  68 մլն  դոլարի արժեթուղթ։  Սակայն նույն տարվա նոյեմբերի  2-ին  Երևանի Կենտրոն  և Նորք-Մարաշ  վարչական շրջանների  ընդհանուր իրավասության դատարանը  սնանկ էր ճանաչել «Էյր Արմենիային»։  Իսկ, ահա,  այս տարվա մարտին  Երևանի կենտրոն  և Նորք-Մարաշ  վարչական շրջանների  ընդհանուր իրավասության դատարանը  հաստատեց  «Էյր Արմենիա»  ավիաընկերության  առողջացման ծրագիրը։

«Жоховурд»: Air Armenia передала одному из банков-кредиторов офис в счет долга
Газета «Жоховурд» пишет, что Air Armenia передала одному из банков-кредиторов в счет долга офис авиакомпании. В настоящее время руководство компании ищет новый офис. Как сообщил изданию пресс-секретарь Air Armenia Сирак Амбарцумян, все это время компания находится в процессе восстановления документов.
«Сейчас мы не можем четко сказать, когда возобновятся полеты», - сказал пресс-секретарь.
Напомним, 12 августа прошлого года армянская авиакомпания объявила о том, что на ее на баланс поступили ценные бумаги стоимостью в 68,6 млн. долларов. Однако 2 ноября того же года суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш г.Еревана признал банкротом Air Armenia. А уже в марте этого года суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш утвердил программу оздоровления авиакомпании Air Armenia.