Ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում գիշերը լարված է եղել. կա վիրավոր
Մայիսի 13-ի կեսօրից հետո ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ստեղծված լարվածությունը պահպանվել է նաև մայիսի լույս 14-ի գիշերը, հայտնում են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունից:
Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով 60 (53 արկ), 82 (142 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 (30 արկ) ու ՌՊԳ-7 (2 արկ) տիպի նռնականետեր և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (30 կրակոց):
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտման արդյունքում ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հրազենային ծանր վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Հովհաննես Էդուարդի Պողոսյանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Армия обороны НКР: В зоне карабахского конфликта ранен военнослужащий
Возникшая после полудня 13 мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск напряженность сохранилась и в ночь на 14 мая. Как сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, ВС Азербайджана продолжали нарушать договоренность о прекращении огня, применяя 60 мм (выпущено 53 снаряда), 82 мм (142 снаряда) минометы, гранатометы АГС-17 (30 снарядов) и РПГ-7 (2 снаряда), а также зенитную установку ЗУ-23-2 (30 выстрелов).
В результате нарушения противником договоренности о прекращении огня на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированной на северном направлении, тяжелое огнестрельное ранение получил военнослужащий Ованнес Эдуардович Погосян, 1995 года рождения.
В результате предпринятых передовыми воинскими частями Армии обороны ответных действий активность противника была подавлена.