Արցախում վիրավորված զինվոր Հովհաննես Պողոսյանի վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ
Արցախի հյուսիսում ծանր հրազենային վիրավորում ստացած 21-ամյա զինծառայող Հովհաննես Պողոսյանը նախօրեին տեղափոխվել է Երևան՝ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինհոսպիտալ, տեղեկացնում են Առողջապահության նախարարության լրատվական ծառայությունից:
Զինծառայողի առողջական վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ։ Նա ստացել է հրազենային միջանցիկ գանգուղեղային ծանր վիրավորում, գլխուղեղի սալջարդ, այլ բազմաբեկորային կոտրվածքներ, միացված է արհեստական շնչառության սարքի։ Վիրավորի մոտ առկա է ուղեղային կոմա։
Առողջապահության նախարարի հանձնարարությամբ զինծառայողին է այցելել փոխնախարար Գագիկ Միրիջանյանը: Նա բժիշկների հետ քննարկել է հետագա բուժման մանրամասները։
Վիրավորում ստանալուց հետո Հովհաննես Պողոսյանը տեղափոխվել էր Մարտակերտի հոսպիտալ, վիրահատվել, ապա տեղափոխվել Ստեփանակերտի հոսպիտալ:
Նշենք, որ նա արդեն երկրորդ անգամ է վիրավորվում: Առաջին վիրավորումը զինծառայողը ստացել էր ապրիլի առաջին օրերին՝ ոտքից, ու ապաքինվելով վերադարձել էր ծառայության:

Состояние раненного в Карабахе военнослужащего продолжает оставаться крайне тяжелым
Военнослужащий Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР), 21-летний Ованнес Погосян, получивший в результате обстрелов противника тяжелое огнестрельное ранение на севере Карабаха, перевезен в Центральный клинический военный госпиталь Минобороны Армении. Об этом сообщает пресс-служба министерства здравоохранения Армении.
Состояние здоровья военнослужащего продолжает оставаться крайне тяжелым. Ованнес Погосян получил тяжелое проникающее огнестрельное ранение головы, ушиб головного мозга и осколочные переломы. Военнослужащий подключен к аппарату искусственного дыхания, он находится в коме.
По поручению главы Минздрава Армении, заместитель министра здравоохранения Гагик Мириджанян посетил военнослужащего в Центральном клиническом военном госпитале. Он обсудил с врачами детали дальнейшего лечения раненого.
Ованнес Погосян после ранения был доставлен в госпиталь Мартакерта, прооперирован и переведен в госпиталь Степанакерта.
Отметим, что Ованнес Погосян оперируется уже второй раз. Первое ранение военнослужащий получил в начале апреля в области ноги, после выздоровления он вернулся в строй.