Change.org կայքում «Եվրատեսիլ-2016» մրցույթի արդյունքները վերանայելու պահանջով միջնորդագիր է հայտնվել
17/05/2016 10:13
Change.org կայքում հայտնվել է «Եվրատեսիլ-2016» երգի միջազգային մրցույթի արդյունքները վերանայելու պահանջով միջնորդագիր: Ինչպես հայտնում է «РИАНовости»-ն, փաստաթղսթի հեղինակն է  Երևանի բնակիչ Արթուր Հովհաննիսյանը, սակայն նրա կոչին աջակցում են Մեծ Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Իսպանիայի, Ավստրալիայի, Սերբիայի, Շվեդիայի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և մի շարք այլ երկրների բնակիչները: Հրապարակման պահից միջնորդագրի տակ ստորագրել է 29 հազար մարդ, սակայն փաստաթղթին ուժ հաղորդելու համար պահանջվում է 35 հազարը:
«Մենք հասկանում ենք, որ հեռուստալսարանի և ժյուրիի քվեարկությունը ծանր և զգացմունքային  գործընթաց  է, սակայն միջնորդագրի տակ ստորագրածների թիվը ցույց է տալիս, որ շատերը համոզված են՝  այս տարի մրցույթի հաղթող է ճանաչվել սխալ մարդ», — նշել է միջնորդագրի հեղինակը:

Житель Еревана требует пересмотреть итоги «Евровидение-2016»
На сайте Change.org появилась петиция с требованием пересмотреть итоги международного конкурса песни «Евровидение-2016»  .Как сообщает «РИАНовости», автором документа значится житель Еревана Артур Оганесян, однако обращение поддержали жители Великобритании, Франции, Германии,  Испании, Австралии, Сербии, Швеции, России, Украины и других стран. На момент публикации материала свои подписи под петицией поставили более 29 тысяч человек из необходимых 35 тысяч.
«Мы понимаем, что голосование жюри и телеаудитории – тяжелый и эмоциональный процесс, но число подписавших эту петицию показывает, что многие убеждены в том, что «победителем»  конкурса в этом году стал не тот, кто должен был выиграть»:, — отметил автор обращения.